Вже з 2025 року учнів переводитимуть виключно через електронні системи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Переведення учнів на наступний навчальний рік — через АІКОМ або освітні онлайн-сервіси

Нові вимоги до переведення учнів у 2025 році

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: квітень 2025
   Скачати  

             

Набрали чинності нові зміни Міністерства освіти і науки України до порядку переведення учнів загальної середньої освіти, а також спеціалізованих закладів наукового профілю. Відповідний наказ №154 було затверджено 6 лютого 2025 року.

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Ключовим оновленням стало впровадження електронного документообігу: переведення учнів тепер має здійснюватися виключно через автоматизовану систему освітнього менеджменту АІКОМ або інші освітні інформаційні системи, інтегровані з нею. Зокрема, у разі наявності технічної можливості, може використовуватися мобільний додаток «Мрія».

Також у документі передбачено:

  • Переведення здійснюється на підставі результатів підсумкового оцінювання або державної підсумкової атестації (для 4-х і 9-х класів).
  • Рішення ухвалює педагогічна рада, а відповідний наказ директора закладу освіти має бути виданий в електронній формі.
Розібратися з групами результатів — ще той квест. Пройдімо його разом!
  • Упродовж п’яти робочих днів наказ повинен бути оприлюднений на інформаційному стенді та сайті закладу освіти (або сайті засновника, якщо власного ресурсу немає), з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

У разі вибуття учня з навчального закладу, відповідна інформація має бути надіслана за місцем його проживання протягом одного робочого дня та внесена в АІКОМ відповідальним працівником.

Зміни також стосуються порядку переведення учнів у спеціалізованих закладах освіти наукового профілю, відповідно до наказу МОН від 1 березня 2021 року №268.

Джерело: LexInform

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг якості освіти у ЗЗСО

Які види, методи та форми моніторингу якості освіти є? Хто може ініціювати та проводити моніторинг якості освіти?
33545

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5370

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
97145

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
104181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді