Нові можливості для дітей: у Царичанці запрацювала перша шкільна DIY-лабораторія

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Робототехніка, біотехнології і 3D-моделювання: на Дніпропетровщині відкрили DIY-лабораторію для школярів

Перша шкільна DIY-лабораторія

У селищі Царичанка, що на Дніпропетровщині, запрацювала перша шкільна DIY-лабораторія, яка стане центром розвитку STEM-наук для дітей та молоді. Вона створена на базі Царичанського ліцею й дає можливість учням не лише здобувати теоретичні знання, а й застосовувати їх на практиці — від 3D-моделювання та програмування до біотехнологій та інженерії.

Проєктна діяльність учнів

Лабораторія розрахована на понад 150 учнів 5-11 класів, а загалом скористатися можливостями простору зможуть більше тисячі дітей із громади. Завдяки підтримці благодійного фонду savED та Tokarev Foundation у ліцеї обладнали дві сучасні лабораторні кімнати, наповнені необхідною технікою: 3D-принтерами, лазерами, робототехнічними наборами, пристроями для роботи з деревом, а також лабораторним обладнанням для експериментів. Вартість проєкту склала понад 1,6 мільйона гривень.

На перших заняттях школярі випробували 3D-сканери, лазерні гравери та роботизовані пристрої, проводили хімічні досліди. 

Загалом у Царичанському ліцеї навчаються понад 800 дітей, серед яких і місцеві учні, і внутрішньо переміщені особи. З початком повномасштабного вторгнення школа більше року працювала дистанційно, а згодом перейшла на змішаний формат.

Нові можливості для дітей: у Царичанці запрацювала перша шкільна DIY-лабораторія

Щоб допомогти дітям надолужити знання, у 2024 році фонд savED облаштував у ліцеї цифровий освітній центр, де понад 100 школярів щодня займаються з тьюторами. Однак у громаді прагнуть не лише компенсувати освітні втрати, а й активно розвивати STEM-напрямок, який ще до війни був визначений одним із пріоритетних у системі освіти України.

«Ця DIY-лабораторія — це перший масштабний комплексний крок до STEM-освіти, яку ми намагаємося впроваджувати з 2017-го року. До цього усе відбувалося практично лиш власними силами і руками: ми з дітьми позичали деяке обладнання, а якісь проєкти робили з підручних матеріалів. Тепер діти наживо побачать, що таке робототехніка, 3D-моделювання і біотехнології в одному просторі», — розповіла заступниця директора ліцею Ольга Блоха.

Найближчим часом у лабораторії стартують два масштабні учнівські проєкти — екологічне дослідження річки Оріль та створення дерев'яних арт-об’єктів для місцевого парку. Також у просторі зможуть працювати студенти місцевого аграрного ліцею.

Як зазначають організатори, відповідна DIY-лабораторія стане першою у низці подібних проєктів, які планують реалізувати в інших громадах.

«В умовах війни такі освітні ініціативи набувають особливої важливості, адже вони не лише мотивують дітей до навчання, а й допомагають інтегруватися після тривалого дистанційного навчання. Ми хочемо, щоб подібні лабораторії з'явилися і в інших невеликих громадах, адже вони відкривають перед дітьми нові можливості», — зазначила співзасновниця savED Анна Пуцова.

ІТ-підприємець і засновник Tokarev Foundation Сергій Токарєв також наголосив на важливості розвитку STEM-напрямку: «Сучасний світ змінюється дуже швидко, і освіта має йти в ногу з цими змінами. Саме тому ми підтримуємо такі ініціативи — вони допомагають дітям розкрити свій потенціал і готують їх до майбутніх викликів».

STEM-простір у Царичанці став пілотним проєктом фонду savED на Дніпропетровщині, а вже найближчим часом подібні лабораторії планують відкрити і в інших громадах регіону.

Перша шкільна DIY-лабораторія

За матеріалами savED

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78511

Організація цивільного захисту в ЗДО

В умовах війни одне з головних завдань закладу дошкільної освіти – забезпечити безпеку учасників освітнього процесу, вжити заходів для їх захисту в разі надзвичайних ситуацій. З’ясуємо, як організувати цивільний захист у ЗДО, які завдання й обов’язки у сфері цивільного захисту слід виконати
28

Пісні про Великдень для дітей

Великодні пісні — це прилучення дітей до українських традицій та збереження тяглості поколінь і звичаїв. Скористайтеся найновішими сучасними варіантами великодніх пісень — вони у статті.
118

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді