Реформа шкільного харчування: як в Україні забезпечують дітей безкоштовними обідами

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Розширення програми безоплатного шкільного харчування: що зміниться?

Впровадження реформи шкільного харчування

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

В Україні триває впровадження масштабної реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Головна мета реформи — гарантувати дітям доступ до якісної та збалансованої їжі в навчальних закладах, а також формувати культуру здорового харчування серед українських родин.

Співпраця з органами громадського самоврядування

З жовтня 2024 року уряд розпочав фінансування безоплатного гарячого харчування для молодших школярів. Завдяки цьому вже понад 1,6 мільйона учнів отримують безкоштовні обіди, фінансування яких здійснюється з державного або місцевого бюджету. У перспективі ця програма поступово охопить також середню та старшу школу.

Як змінюватиметься система харчування?

🔹 Вересень 2025 року — усі школярі 5-11 класів у регіонах, розташованих поблизу фронту та кордону, отримають право на безоплатне харчування.

🔹 Вересень 2026 року — програма пошириться на 5-6 класи по всій країні.

🔹 Наступні роки — поступове розширення ініціативи на всі класи середньої та старшої школи.

«Одним із ключових завдань Міністерства освіти і науки є створення безпечного середовища для навчання. Поступове розширення програми безоплатного харчування дозволить ще більшій кількості учнів отримувати корисну їжу у школах», — зазначив заступник міністра Андрій Сташків.

Щоб успішно реалізувати ініціативу, необхідно модернізувати інфраструктуру харчування у навчальних закладах. Для цього передбачено:

  • оновлення та модернізацію шкільних їдалень і харчоблоків;
  • закупівлю сучасного обладнання для приготування здорових страв;
  • створення навчальних програм і кулінарних хабів для підвищення кваліфікації кухарів;
  • мотиваційні заходи для залучення спеціалістів до сфери шкільного харчування;
  • посилення контролю якості їжі через запровадження нових стандартів безпеки.

Реформа здійснюється за підтримки Команди реформи шкільного харчування, яка надає експертний супровід на всіх етапах її реалізації.

«Безоплатне харчування — це не лише питання здоров’я, а й соціальної рівності. Ми прагнемо, щоб кожна дитина мала доступ до якісного харчування незалежно від місця проживання чи соціального статусу. Незважаючи на всі виклики, Україна інвестує в здорове майбутнє своїх дітей», — підкреслив керівник команди реформи Орест Степаняк.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275514

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22085

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264521

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді