Кабмін розширив можливості підготовки вчителів предмета «Захист України»: впроваджують супервізію

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Учителі «Захисту України» зможуть пройти супервізію — рішення уряду

Підготовка вчителів предмета

Кабінет Міністрів України вніс зміни до розподілу освітньої субвенції, що дозволяють розширити можливості професійного розвитку педагогів, які викладають предмет «Захист України». Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки. 

Про новий профстандарт для вчителя

Відтепер установи післядипломної освіти зможуть спрямовувати державні кошти не лише на підвищення кваліфікації вчителів та підготовку тренерів, а й на супервізію — професійну підтримку педагогів, які працюють за новою інтегрованою програмою.

Йдеться про 100 млн гривень, які уряд виділив наприкінці 2023 року для розвитку вчителів предмета «Захист України». Відповідно до нових змін, ці кошти можна використовувати не лише для навчання, а й на послуги супервізорів, які допомагатимуть вчителям адаптуватися до викладання оновленого курсу.

Що таке супервізія та навіщо вона потрібна?

Супервізія — це добровільна професійна підтримка й допомога вчителям, яка сприяє підвищенню ефективності їхньої роботи.

🔹 Супервізор сприяє професійному розвитку педагогів, допомагаючи їм аналізувати свою роботу та знаходити оптимальні підходи до викладання.

🔹 Така підтримка створює довірчу атмосферу, в якій вчителі можуть відкрито обговорювати складнощі без страху осуду.

🔹 Супервізія не є контролем чи перевіркою — це механізм підвищення ефективності викладання та збереження мотивації вчителів.

Зараз триває набір першої групи супервізорів, до якого долучаються експерти з інститутів післядипломної освіти (ІППО), Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та команда, яка розробляла модельну програму. Навесні близько 80 кандидатів пройдуть навчання та зможуть почати роботу в навчальних закладах.

Оновлення програми «Захист України»

Реформа предмета «Захист України» є частиною масштабної ініціативи з модернізації військово-патріотичного виховання. Новий курс орієнтований на практичну підготовку учнів, а з 2027 року його викладатимуть у всіх старших класах.

Що вивчатимуть учні?

📌 10 клас:

  • основи національної безпеки та оборони;
  • військове планування та управління;
  • озброєння та військова техніка;
  • стрілецька підготовка;
  • орієнтування на місцевості;
  • фортифікація та інженерна підготовка;
  • домедична допомога.

📌 11 клас:

  • військові технології;
  • інформаційна безпека та кіберзагрози;
  • захист цивільного населення в кризових ситуаціях;
  • планування майбутнього.

Оновлена програма допоможе молоді набути необхідних навичок для захисту себе та країни, а підтримка вчителів через супервізію зробить навчальний процес ще більш ефективним.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96932

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102334

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1272

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді