19 000 ноутбуків для українських школярів: міжнародна підтримка дистанційного навчання під час війни

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Ефективне дистанційне навчання: понад 19 000 девайсів для українських школярів

Дистанційне навчання українських школярів

Безпека життєдіяльності під час канікул

Міністерство освіти і науки України намагається підтримувати школярів, які через війну втратили можливість навчатися очно. Для забезпечення якісного дистанційного навчання країна отримує нові девайси.

Завдяки Багаторічній програмі стійкості (#MYRPUA), що реалізується за фінансової підтримки Education Cannot Wait, а також у партнерстві з Finn Church Aid, Україна отримала понад 19 000 ноутбуків для школярів.

Як зауважив перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець, ці поставки є частиною великої програми підтримки на $21 мільйон, яка передбачає допомогу понад 41 000 дітей.

Перша партія з 8 000 пристроїв уже надійшла до шкіл Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Сумської областей. Це стало можливим завдяки співпраці МОН та міжнародної організації Finn Church Aid (FCA) в межах Коаліції девайсів.

«Мати можливість навчатися, розвиватися та будувати майбутнє — це право кожної дитини, незалежно від обставин. Тут, в Україні, ми працюємо, щоб українські школярі, які вимушено навчаються дистанційно в прифронтових регіонах, мали все необхідне для якісного навчання. Ці ноутбуки допоможуть дітям продовжувати освітній процес і залишатися на зв’язку з учителями та однолітками», — прокоментувала регіональна директорка Finn Church Aid в Україні Патриція Марущак.

Окрім того, під час візиту заступниці міністра освіти і науки Надії Кузьмичової до Сум разом із представниками FCA було передано ноутбуки для дітей, які через війну були змушені залишити свої домівки. Сумська область отримала понад 2 000 пристроїв, що допоможуть учням продовжити навчання в складних умовах.

Відповідна ініціатива є частиною стратегії відновлення освіти в Україні та демонструє важливість міжнародної підтримки у забезпеченні доступу дітей до якісного навчання, незалежно від обставин.

За інформацією МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5270

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96890

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102135

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1230

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28093

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді