Зміни в навантаженні вихователів: місцева влада зобов’язана фінансувати додаткові години освітян

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Для збереження режиму роботи дитсадків треба збільшувати фонд зарплати

Впровадження закону про дошкільну освіту

Місцева влада зобов’язана фінансувати додаткові години праці вихователів — для того щоб забезпечити безперебійну роботу дитячих садків у звичному режимі. Про це зазначили в Міністерстві освіти і науки України, коментуючи оновлення законодавства у сфері дошкільної освіти.

НАКАЗ про затвердження штатного розпису

Відповідно до нового закону, тривалість роботи вихователя на одну ставку скоротилася. Тепер педагог проводить із дітьми 25 годин на тиждень.

Саме тому якщо група працює довше, то ці години мають бути оплачені додатково.

«Засновник закладу має забезпечити оплату за додаткові години педагогічної діяльності або змінити режим роботи закладу, щоб відповідати новим вимогам щодо кількості годин та ставок», — наголосили в освітньому відомстві.

У МОН також пояснили, як правильно оформлювати робочий час педагогів у дитсадках.

Наприклад, практичний психолог у закладі дошкільної освіти має норму 20 годин педагогічного навантаження на тиждень, а загальний робочий час становить 30 годин. Це означає, що на кожну годину роботи з дітьми припадає 30 хвилин іншої діяльності.

Якщо психолог провів 5 годин занять із дітьми, у табелі буде зазначено: 5 (+2,5).

Керівники дитсадків можуть адаптувати систему табелювання відповідно до особливостей роботи закладу.

МОН закликає місцеві органи влади забезпечити фінансування додаткових годин роботи вихователів та чітко дотримуватися нових норм щодо педагогічного навантаження.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що таке педагогічна діагностика та які критерії оцінювання досягнень дітей важливі

Нетиповий погляд на діагностику знань дітей дошкільного віку. Міркування про те, які критерії оцінювання знань дітей важливі, як часто і навіщо оцінювати дітей у дошкільному закладі. Перегляньте унікальні відеозаписи, щоб поміркувати разом із колегами, надихнутися новими ідеями та не потонути в тотальному оцінюванні дітей.
34352

Тиждень безпеки в ЗДО: як спланувати та провести

Тиждень безпеки дитини є важливим для систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Як організувати комплексну роботу із взаємодією всіх учасників освітнього процесу — дізнаємося із статті
117096

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) затверджено 12 січня 2021 року наказом МОН №33. БКДО визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку. А також умови, за яких ці результати можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
99033

Документація з цивільного захисту в ЗДО

Які документи з цивільного захисту потрібно складати у закладі дошкільної освіти? Вам на допомогу – корисна таблиця з посиланнями на нормативно-правові акти
1434

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді