У Печенігах відкрили перший підземний освітній простір для дітей

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Андеграундна освіта як єдине рішення: на Харківщині відкрили новий підземний навчальний простір

Підземний освітній простір в Печенігах

Співпраця з органами громадського самоврядування

22 січня у селищі Печеніги Харківської області офіційно відкрили перший у районі підземний освітній центр, який стане важливим опорним пунктом для місцевої громади. Простір розрахований на 150 дітей, що дасть змогу проводити офлайн-заняття, які до цього протягом чотирьох років відбувалися виключно онлайн.

Благодійний фонд savED у співпраці з компанією EPAM обладнав у підземному укритті Печенізького ліцею п’ять сучасних навчальних кімнат, включаючи простір для арт-терапії.

Всього у громаді навчається 750 дітей, з них понад 400 — у Печенізькому ліцеї. Через бойові дії у 2022 році багато шкіл у громаді були пошкоджені. Проводити офлайн-навчання у наземних приміщеннях стало неможливим через загрозу обстрілів.

Стан підземного простору до облаштування

У 2023 році фонд savED створив перший освітній центр «Вулик» в укритті ліцею, де проводили позакласні заняття. У грудні 2024 року вдалося розширити підземний простір, обладнавши його меблями, технікою, міні-бібліотекою та навчальними матеріалами.

«Нам вдалося перетворити старий занедбаний підвал у справжні підземні класи, які є затишними і яскравими, тобто схожими на місце для уроків, а не просто приміщення для перебування під час повітряної тривоги. В цьому і полягає головна мета освітніх рішень фонду під час війни — створити умови для безпечного і водночас безперервного офлайн-навчання. В цьому контексті ми вже бачимо ефективність роботи підземних шкіл та освітніх центрів, які ми реалізували в інших прифронтових громадах», — зауважила співзасновниця фонду savED Анна Пуцова.

Стан підземного простору до облаштування

На облаштування підземного освітнього простору було витрачено понад 4 млн гривень. Головним інвестором стала компанія EPAM, яка профінансувала ремонтні роботи на суму понад 3,4 млн гривень, включаючи оновлення електромережі, систем вентиляції, водопостачання та опалення. Додатково 300 тис. гривень було виділено з місцевого бюджету. 

Школярі з усієї громади можуть відвідувати освітній простір в Печенігах. За словами директорки ліцею Оксани Помиляйко, заняття будуть проводити у кілька змін у змішаному форматі. Для молодших учнів це стане першим досвідом системного офлайн-навчання.

Навчання дітей в Печенізькому ліцеї

Фонд savED планує розширювати свою діяльність, створюючи нові освітні центри у прифронтових регіонах. Нині ведуться роботи в п’яти прифронтових регіонах, де доступ до освіти найбільш обмежений. Заплановано, що в 2025 році буде відкрито підземні класи в Ізюмі та Балаклії. 

За матеріалами savED

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді