У Печенігах відкрили перший підземний освітній простір для дітей
Співпраця з органами громадського самоврядування
22 січня у селищі Печеніги Харківської області офіційно відкрили перший у районі підземний освітній центр, який стане важливим опорним пунктом для місцевої громади. Простір розрахований на 150 дітей, що дасть змогу проводити офлайн-заняття, які до цього протягом чотирьох років відбувалися виключно онлайн.
Благодійний фонд savED у співпраці з компанією EPAM обладнав у підземному укритті Печенізького ліцею п’ять сучасних навчальних кімнат, включаючи простір для арт-терапії.
Всього у громаді навчається 750 дітей, з них понад 400 — у Печенізькому ліцеї. Через бойові дії у 2022 році багато шкіл у громаді були пошкоджені. Проводити офлайн-навчання у наземних приміщеннях стало неможливим через загрозу обстрілів.
У 2023 році фонд savED створив перший освітній центр «Вулик» в укритті ліцею, де проводили позакласні заняття. У грудні 2024 року вдалося розширити підземний простір, обладнавши його меблями, технікою, міні-бібліотекою та навчальними матеріалами.
«Нам вдалося перетворити старий занедбаний підвал у справжні підземні класи, які є затишними і яскравими, тобто схожими на місце для уроків, а не просто приміщення для перебування під час повітряної тривоги. В цьому і полягає головна мета освітніх рішень фонду під час війни — створити умови для безпечного і водночас безперервного офлайн-навчання. В цьому контексті ми вже бачимо ефективність роботи підземних шкіл та освітніх центрів, які ми реалізували в інших прифронтових громадах», — зауважила співзасновниця фонду savED Анна Пуцова.
На облаштування підземного освітнього простору було витрачено понад 4 млн гривень. Головним інвестором стала компанія EPAM, яка профінансувала ремонтні роботи на суму понад 3,4 млн гривень, включаючи оновлення електромережі, систем вентиляції, водопостачання та опалення. Додатково 300 тис. гривень було виділено з місцевого бюджету.
Школярі з усієї громади можуть відвідувати освітній простір в Печенігах. За словами директорки ліцею Оксани Помиляйко, заняття будуть проводити у кілька змін у змішаному форматі. Для молодших учнів це стане першим досвідом системного офлайн-навчання.
Фонд savED планує розширювати свою діяльність, створюючи нові освітні центри у прифронтових регіонах. Нині ведуться роботи в п’яти прифронтових регіонах, де доступ до освіти найбільш обмежений. Заплановано, що в 2025 році буде відкрито підземні класи в Ізюмі та Балаклії.
За матеріалами savED