Уряд уже розподілив субвенції на деякі напрями освіти: які умови для отримання коштів

Уперше до початку року: уряд затвердив частину порядків надання субвенцій на освіту

Розподіл освітньої субвенції в 2025 році

Освітня субвенція — 2025

У Кабінеті Міністрів ухвалили умови надання і розподіли субвенцій у 2025 році на шкільні автобуси, професійний розвиток учителів НУШ, доплати вчителям і підтримку учнів з особливими освітніми потребами.

Поступово в уряді опублікують порядки надання інших субвенції. Варто зазначити, що вперше, що уряд ухвалює ці рішення заздалегідь, а не в перші місяці року. 

«За останні роки розмір фінансування освіти збільшився. Відповідно — ми маємо вдосконалювати процедури. Урядова команда проаналізувала результати використання субвенцій і змінює підхід, зважаючи на зворотний зв’язок громад. Представники місцевих влад уже зараз розумітимуть правила розподілу коштів і суми, на які можуть розраховувати наступного року. І що найважливіше — кошти почнуть надходити в місцеві бюджети значно раніше, ніж зазвичай. У громад буде більше часу на якісну реалізацію проєктів державним коштом», — акцентував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Субвенція на шкільні автобуси

Виділено коштів 1,6 млрд грн, на які заплановано купити близько 600 автобусів. Для отримання субвенції потрібно:

  • пропорційно до кількості учнів в області, які потребують підвезення і яких не підвозять шкільними автобусами (не підвозять узагалі або підвозять іншим транспортом);
  • учні мають вчитися очно або з поєднанням очної з дистанційною формою освіти (змішано);
  • у кожній громаді має бути принаймні один автобус, облаштований для підвезення дітей з ООП.


Субвенція на професійний розвиток вчителів НУШ

Розмір субвенції становить 150 млн грн, які можна буде спрямувати на:

  • підвищення кваліфікації директорів шкіл, їхніх заступників, педагогічних працівників, які реалізуватимуть Державний стандарт базової середньої освіти в 7–9 класах НУШ у 2025/2026 навчальному році, а також пілотних 9 класів;
  • підвищення кваліфікації директорів шкіл, їхніх заступників, педагогічних працівників пілотних закладів (10 класів), які реалізуватимуть Державний стандарт профільної середньої освіти у 2025/2026 навчальному році;
  • підготовку тренерів-педагогів, супервізорів та оплату їхніх послуг.
  • оплату відряджень у разі потреби (проживання, харчування, проїзд) тренерів-педагогів і супервізорів;
  • придбання засобів навчання, обладнання для ІППО.

Субвенція на підтримку дітей з ООП

Субвенція для учнів з ООП становить 304,6 млн грн. 

Ці кошти можна витратити на оплату праці фахівців, які проводять додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові заняття з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої освіти, а також професійно-технічної освіти.

За інформацією МОН

Дитяче меню під час свят

Статті за темою

Усі статті за темою

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба медіації допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
40

Визначаємо строки зберігання документів у закладі освіти

Документи з моменту створення чи надходження і до передавання на зберігання в архів закладу освіти зберігають за місцем формування справ у службі діловодства чи інших структурних підрозділах відповідно до номенклатури справ
216872

Сертифікація вчителів у 2025 році: що варто знати

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А також коли буде проходити кожен етап сертифікації.
74712

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді