Німеччина допомагає у створенні концепту для відновлення українських шкіл

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Доступна, безпечна та енергонезалежна: ПРООН та Уряд Німеччини розробили концепт відбудови українських шкіл

Створення концепту для відновлення українських шкіл

Співпраця з органами громадського самоврядування

Нещодавно Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини та спільно з Міністерством освіти і науки вровели аналіз стану освітньої інфраструктури та розробили концепт відбудови українських шкіл.

Одними із основних пропозицій щодо покращення стали рішення, що є актуальними під час воєнного стану: облаштування укриттів й евакуаційних виходів, опалення приміщень у зимовий період, універсальний дизайн і гендерно орієнтований підхід.

Зокрема, до моделі «Нової школи» входять декілька етапів модернізації, серед яких: 

  • ремонт будівлі школи, 
  • реформа системи харчування, 
  • реалізація принципів безпеки й енергоефективності у просторових рішеннях, 
  • оновлений підхід до організації освітнього і наукового секторів, спорту й дозвілля, а також благоустрою.


Ці оновлення є важливими для створення безпечного та доступного освітнього середовища, в якому буде затишно перебувати кожному та кожній.

Як зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, у багатьох громадах школа стає осередком, навколо якого гуртуються українці. Саме тому одним із пріоритетів концепту «Нової школи» є безбар’єрність. 

«Якщо діти почуватимуться у школі впевнено, вони зможуть посилювати творчий, науковий, спортивний, технологічний капітал нашої країни. Але доступність навчального закладу — це не тільки про учнів. Це про змогу викладачів працювати у гідних і комфортних умовах. Це про те, щоб рідні наших школярів, незважаючи на стан здоров’я, мали змогу вільно завітати в школу до своєї дитини», — акцентував очільник МОН.

«Підтримка відновлення українських шкіл — ключовий елемент національної стратегії відновлення. Тепер ці зусилля матимуть чіткі рамки та якісну модель для наслідування», — наголосив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47209

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
111

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159392

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31534

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді