У МОН оновлять концепції освітніх галузей

МОН створює концепції освітніх галузей: що зміниться

Створення концепції освітніх галузей

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

У Міністерстві освіти і науки працюють над створенням концепцій освітніх галузей, що допоможуть зробити навчання сучаснішим і більш практичним. 

Саме тому метою концепцій є визначення сильних сторін сфери освіти в Україні та формування пропозиції шляхів вдосконалення тих практик, що показують меншу ефективність.

Відповідно до концепцій будуть створені:

  • програми навчання для вчителів;
  • навчальні програми для учнів й учениць;
  • рекомендації для авторських колективів, які створюють підручники та інші навчальні матеріали;
  • моделі сучасних кабінетів (природничих лабораторій, майстерень, мистецьких студій тощо). Це дасть змогу спрямувати кошти субвенцій на реалізацію цих змін.

Наприклад реформа «Нової української школи» акцентує не лише на знаннях, а й на практичності того, що вивчають учні. Зі свого боку концепції допоможуть цілісно простежити те, що школярі вивчають з 1 до 12 класу, та надати педагогам зрозумілі інструменти: як викладати математику, щоб учнівство могло застосовувати її в реальному житті, як заплатити податки, порахувати бюджет сім’ї чи закупи в магазині. 

Ознайомтеся зі змінами в законодавстві

Під час роботи над концепціями МОН планує залучати громадськість. Для цього вчителі можуть пройти опитування, щоб поділитися думками та ідеями про те, що саме варто оновити, додати чи зберегти в нинішній системі освіти.

«Нашому суспільству потрібно створити консолідоване бачення, яким має бути випускник школи, враховуючи виклики війни. Це виклики, пов’язані з розвитком стійкості, адаптивності, громадянської позиції, що спонукатимуть молодь залишатися й повертатися в Україну та бажати зробити внесок в її процвітання», — пояснила Надія Кузьмичова, заступниця міністра освіти і науки України.

Як зауважили в освітньому відомстві, перші результати роботи будуть опубліковані навесні 2025 року. До цього часу триватимуть регулярні опитування й зустрічі з учителями, учнями й батьками, щоб врахувати їхні ідеї та потреби.

За інформацією МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді