Уряд не фінансуватиме всі школи у 2025 році

Фінансування частини шкіл в Україні припинять

Фінансування малокомплектованих шкіл

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

Нещодавно уряд ухвалив розподіл освітньої субвенції до серпня 2025 року. Це рішення спричинить те, що фінансування малокомплектних шкіл в Україні припинять з 1 вересня.

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів, до розрахунку освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року будуть включені лише ті школи, у яких навчається не менше 45 дітей.

Як зауважили в МОН, такі зміни мають стимулювати місцеві органи самоврядування забезпечувати якіснішу освіту учням громад, зокрема в більших школах, які зазвичай ліпше забезпечені вчителями та навчальним обладнанням.

«У школах, у яких навчається менш як 45 учнів, класи можуть не утворювати, або в одному класі вчаться 5–6 учнів. Це призводить до того, що діти не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, не навчаються одне в одного й не бачать прикладів для наслідування», — акцентували в освітньому відомстві.

Проте в Міністерстві освіти і науки зазначили, що зазвичай такі школи не забезпечені вчителями повністю. Також часто вчителі не можуть набрати достатню кількість годин зі свого профільного предмета, щоб отримувати достатню зарплату. Тож у таких школах є практика викладання деяких предметів непрофільними учителями.

«Це все впливає на зниження якості освіти в селах, про що свідчать результати ЗНО (НМТ) та міжнародного дослідження PISA», — наголосили в МОН.

Важливо, що таке рішення не стосуватиметься початкових і спеціальних шкіл, де навчаються учні з особливими освітніми потребами.

Окрім того, розподіл субвенції на вересень–грудень 2025 року буде проведено після запуску й оновлення даних щодо кількості учнів в Автоматизованому інформаційному комплексі освітнього менеджменту АІКОМ 2.0.

За інформацією МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78513

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
297

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді