В Україні працює платформа допомоги українцям «Повертайся додому»

Інформаційна платформа для підтримки громадян, які повертаються або планують повернення в Україну

Інформаційна платформа «Повертайся додому»

Співпраця з органами громадського самоврядування

З 2022 року за ініціативи Громадської організації «Повертайся додому» функціонує інформаційна платформа «Повертайся додому», яку створено для підтримки громадян з питань повернення з-за кордону. 

Ця платформа допомагає українцям підтримувати зв’язок з Батьківщиною, бути поінформованими про можливості підтримки та практичні кроки при поверненні з-за кордону, а також приймати усвідомлене, зважене та обґрунтоване рішення про добровільне повернення, зокрема і на короткий період для підтримки зв’язків з родиною, перевірки безпекової ситуації, а також оцінки умов, можливостей та перспектив на майбутнє.

Платформа також має Telegram-бота, до якого можна швидко та зручно звернутися. 

Відповідний проєкт пропонує процедурні кроки й інформує про можливості підтримки під час повернення в Україну як з боку держави, так і з боку неурядових організацій, зокрема щодо:

  • комунікацій з органами влади та організаціями, які надають допомогу в країні перебування, зокрема з питань статусу тимчасового захисту;
  • довідок та підтверджуючих документів, які стануть у нагоді після повернення;
  • документів для повернення в Україну та можливості продовження терміну їх дії;
  • визначення виду транспорту та послуг Укрзалізниці;
  • допомоги від країн перебування для повернення в Україну;
  • грошової допомоги від держави та отримання статусу ВПО після повернення;
  • житла, працевлаштування, підприємництва, безоплатної правової допомоги, гуманітарної та психологічної підтримки, а також підтримки від неурядових організацій по всій Україні;
  • державних онлайн-сервісів та послуг;
  • контактів уповноважених органів влади та організацій.

За матеріалами МОН

Дитяче меню під час свят

Статті за темою

Усі статті за темою

Порушення академічної доброчесності в школі

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
26530

Як розробити стратегію розвитку закладу освіти

Розробити стратегію розвитку закладу — означає спроєктувати бажаний стан закладу освіти, що містить місію, цінності, основні принципи діяльності, цілі, візію та конкретні заходи з реалізації стратегії. Розбираємо цей документ у статті.
54534

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
52171

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді