Кращі практики Дунаєвецької міської ради у сфері освіти

Продовжуємо публікації учасників Всеукраїнської премії «Кращі практики органів місцевого самоврядування». Знайомимося з досвідом співпраці ОМС із закладами освіти у м. Дунаївці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області

Міський голова м. Дунаївці Заяць Веліна Владиславівна

Освіта — скарб, праця — ключ до нього 
(П'єр Буаст)

Знання та навчання завжди були і будуть потужною рушійною силою розвитку суспільства, адже саме вони формують підґрунтя для успішного процвітання кожної громади в Україні. Якісна освіта є фундаментом успішного майбутнього, адже діти — це найцінніший ресурс, наша надія та опора. 

Саме тому в Дунаєвецькій міській територіальній громаді впроваджують кращі практики та нові підходи, спрямовані на створення комфортних умов для навчання, підтримку педагогів і розвиток талантів кожного учня. Дунаєвецька міська рада під керівництвом міського голови Веліни Владиславівни Заяць вважає розвиток освіти одним із найважливіших пріоритетів для нашої громади. 

Співпраця з органами громадського самоврядування

У цій громаді освіта є простором можливостей та підтримки, де кожна дитина отримує не лише знання, а й натхнення для пізнання світу й розбудови своєї країни.

Освітній простір Дунаєвецької міської ТГ об’єднує 19 закладів загальної середньої освіти, 23 заклади дошкільної освіти, Інклюзивно-ресурсний центр, Центр позашкільної освіти та Дитячо-юнацьку спортивну школу.

Реалізовані проєкти

Ми пишаємося, що впродовж 2021-2024 років наша громада реалізувала 59 освітніх проєктів на загальну суму близько 91 мільйона гривень, зміцнюючи матеріально-технічну базу закладів і забезпечуючи рівний доступ до освіти для всіх. Ось деякі приклади успішних проєктів. 

Дунаєвецький ліцей №1

  • Пересувний інтерактивний музей-лабораторія в рамках пілотного проєкту «Посилення партнерства для сталого розвитку», за сприяння уряду Швеції. Завдяки проєкту учні отримали змогу проводити наукові експерименти та пізнавати світ. Проєкт включає 16 інтерактивних експонатів, капітально відремонтоване приміщення та обладнання для виїзних уроків (загальна вартість 1,8 мільйонів гривень).
  • Центр дружнього до дитини навчального середовища, який відкрито на базі Дунаєвецького ліцею №3. Центр створено за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та у співпраці з благодійним фондом «Карітас». Вартість проєкту 300 тисяч гривень. В межах проєкту здійснено капітальний ремонт кабінетів для зони відпочинку дітей, закуплено меблі, оргтехніку, мультимедійну дошку та дидактичний матеріал.
Ознайомтеся зі змінами в законодавстві
  • Сучасне та комфортне укриття для учнів і працівників у Дунаєвецькому ліцеї №3. Проєкт став ключовим елементом у створенні безпечного навчального середовища. Укриття обладнане зручними меблями, ефективною системою вентиляції та сучасними санітарними вузлами. Значні вкладення коштів у даний проєкт підкреслюють пріоритетність безпеки в освітній політиці ліцею та громади загалом. Вартість проєкту понад 2 мільйони гривень.
  • Сонячна електростанція в Дунаєвецькому ліцеї №1 — новація у забезпеченні енергетичної автономії. Проєкт реалізований за підтримки Energy Act for Ukraine Foundation і є важливим кроком до сталого розвитку. Потужність станції у 24,36 кВт дозволяє генерувати понад 27 000 кВт⋅год екологічно чистої енергії щороку, що не лише суттєво знижує витрати на електроенергію, а й робить школу менш залежною від зовнішніх постачальників. Ключовою інновацією є акумуляторні батареї ємністю 28,8 кВт⋅год, які забезпечують накопичення енергії. Це дозволяє ліцею залишатися енергетично незалежним навіть у разі аварійних відключень. Вартість цього проєкту 50 тисяч євро.

Сонячна електростанція в Дунаєвецькому ліцеї

Енергоефективність є одним із ключових пріоритетів для освітніх закладів Дунаєвецької громади. Так, Дунаєвецький ліцей №2 долучився до цієї ініціативи, розпочавши проєкт часткового утеплення фасаду школи. Застосування в роботі ізоляційних матеріалів гарантує тривалу експлуатацію оновленого фасаду та сприяє створенню енергоефективного навчального простору для дітей громади. Завдяки цій ініціативі, ліцей стане не лише теплішим, але й зменшить екологічний слід, знижуючи викиди СО2 через економію енергоресурсів. Вартість проєкту становить понад 1 мільйон гривень коштів місцевого бюджету. 


Пріоритети громади

Дунаєвецька міська територіальна громада здійснює важливі зміни у сфері освіти, перетворюючи традиційні методи навчання на сучасні, цікаві й ефективні рішення. Інтеграція технологій, міжнародна донорська співпраця та орієнтація на інклюзивність і безбар’єрність стали головними принципами освітньої політики міської ради в громаді. Дунаєвецька міська рада не лише реагує на виклики важкого сьогодення, а й формує власне бачення оптимістичного майбутнього. Це шлях, який веде до нового суспільства, в якому навчальний процес є фундаментом для змін, розвитку й процвітання.

Усі наші ініціативи — це ті кроки, які вже зараз змінюють життя тисяч учнів громади. Але це не лише про успіхи. Це про силу бачення нашого майбутнього, у якому кожна дитина, незалежно від зовнішніх обставин, отримує шанс на якісну освіту.

Дунаєвецька міська рада впевнено показує шлях, який можуть обрати й інші громади. Це шлях, де освіта стає тим світлом, що веде до гідного й процвітаючого майбутнього!

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Учнівське самоврядування в закладі освіти

Формувати соціалізовану особистість з демократичними поглядами і вмінням працювати в команді – одна з важливих вимог сучасної освіти, яка найкраще реалізується через педагогіку партнерства, однією із форм якої є учнівське самоврядування.
15931

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47695

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді