Долучайтеся до громадського обговорення порядку прийому до закладів вищої освіти

МОН пропонує до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році

Порядок прийому до закладів вищої освіти

Про Держстандарт профільної середньої освіти

У Міністерстві освіти і науки опублікували до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році.

Відповідний документ містить усю необхідну інформацію про особливості перебігу вступу в наступному році, строки та етапи проведення вступної кампанії для майбутніх вступників на бакалаврат, у магістратуру та аспірантуру.

Згідно зі змістом проєкту, вступ до закладів вищої освіти на бакалаврат відбуватиметься на підставі результатів національного мультипредметного тесту. Кількість і структура тестів НМТ залишається другий рік поспіль незмінною.

Обов’язковими будуть тести з трьох предметів: української мови, математики, історії України, а один предмет вступник обиратиме з поданого переліку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова.

Щодо вступників на мистецькі та спортивні спеціальності, то вони складатимуть не лише НМТ, але й творчий конкурс у закладі вищої освіти.

Для вступу до закладу освіти можна буде використовувати результати НМТ 2022, 2023 або 2024 року чи матурального іспиту. Усі вступники у 2025 році братимуть участь у конкурсному відборі з використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Окрім того, вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130. Проте для спеціальностей «Міжнародні відносини», «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Міжнародне право», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», «Медична психологія», «Фармація (за спеціалізаціями)» конкурсний бал не може бути менше ніж 150 балів.

Свої зауваження, коментарі та пропозиції до проєкту наказу можна надсилати у формі порівняльної таблиці у форматі .docx до 03 грудня 2024 року на електронну адресу: [email protected]. Контактна особа: Андрій Охрімовський.

Результати громадського обговорення опублікують на сайті МОН не пізніше ніж через два тижні після прийняття рішень за результатами обговорення. 

За інформацією МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15954

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92855

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді