Скільки мінімально балів необхідно набрати з кожного предмета НМТ?

Мінімальні бали з предметів НМТ для вступу до вишів

Кількість балів за НМТ для вступу

Про Держстандарт профільної середньої освіти

Для того щоб отримати можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти, вступники мають набрати мінімально можливу кількість тестових балів з кожного предмета НМТ.

Відповідні порогові бали визначають у Міністерстві освіти і науки України.

Однак очікується, що у 2025 році, як і у 2024 році, для подолання порогових значень і участі в конкурсному відборі учасникам НМТ достатньо буде надати 15% правильних відповідей з кожного предмета. Нагадаємо, що у 2023 році вступникам достатньо було надати 10% правильних відповідей, і порогові бали були трохи нижчими.

Таким чином, аби отримати по 100 рейтингових балів за кожен предметний блок, вступникам 2025 року достатньо отримати:

  • 5 балів з математики, іноземної мови, фізики;
  • 6 балів — з хімії;
  • 7 балів — з української мови, української літератури, географії та біології;
  • 8 балів — з історії України.

Якщо вступник набере хоча б такий порогові бали з кожного предмета, то зможе отримати оцінку в шкалі 100–200 балів і матиме можливість вступати до закладів вищої освіти.

Якщо ж учасник НМТ отримає тестовий бал, менший за встановлений мінімальний, хоча б з одного предмета НМТ з чотирьох, він не матиме права брати участь у вступній кампанії 2025 року.

Переведення тестових балів у рейтингову шкалу 100–200 балів відбувається на підставі таблиць переведення тестових балів з кожного предмета НМТ, які розміщено в Порядку прийому.

За матеріалами Освіта.юа

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15954

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92855

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді