«Школа супергероїв»: лікарняні вчителі обговорили розвиток освіти для дітей на лікуванні

Відбулася IV Всеукраїнська конференція лікарняних вчителів «Школи супергероїв» — три роки з державою»

Розвиток проєкту

ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

11–12 жовтня 2024 року в Києві провели IV Всеукраїнську конференцію лікарняних вчителів «Школи супергероїв» — удруге онлайн. 

До заходу долучилися понад 120 лікарняних вчителів із 17 освітніх осередків України, щоб обмінятися досвідом й обговорити вектор розвитку державної установи «Школа супергероїв».

Серед учасників конференції була перша леді України Олена Зеленська. Також на заході виступили міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, засновниця «Школи супергероїв» та заступниця міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова, команда Фундації Олени Зеленської, голова піклувальної ради ДУ «Школа супергероїв», інтерв’юерка і ведуча «1+1 Марафон» Наталія Мосейчук, народний депутат, член піклувальної ради України Сергій Колебошин, засновниця ГО «Освіторія» Зоя Литвин, освітня й політична діячка Лілія Гриневич, партнери, донори та активісти.

Цьогоріч також були проведені панельні дискусії з експертами, педагогами, учнями-супергероями разом з батьками, під час яких обговорювались важливість безперервної освіти, особливості підготовки освітян, які працюють з маленькими пацієнтами, а також перспективи подальшого навчання. 

У 2024 році «Школа супергероїв» почала пілотний проєкт надання освітніх послуг у психіатричних відділеннях дитячих лікарень та ініціювала зміни у законодавстві, відповідно до яких з 2024 року в Школі можуть викладати вчителі спеціальної освіти.

Окрім того, у перший день конференції для учасників провели тренінги з домедичної допомоги. Лікарняні вчителі змогли дізнатися більше про те, як зупинити критичну кровотечу та про реанімаційні дії з відновлення дихання.

Як зауважили в МОН, ДУ «Школа супергероїв» створено рішенням уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 р. № 1160 «Деякі питання забезпечення організації та надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога», у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 р. № 1115) за ініціативою Офісу Президента, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України та за підтримки першої леді України.

Проєкт «Школа супергероїв» дає можливість забезпечувати право на освіту дітям, які перебувають на лікуванні або реабілітації в закладах охорони здоров’я. У кожному освітньому центрі Школи діють дошкільні групи, початкові класи, запроваджено модель «репетитор від держави» для здобувачів освіти 5–11 класів, працює практичний психолог. Сучасні освітні простори працюють у 13-ти містах України і планується відкриття нових закладів. 

За інформацією МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92679

Що таке інституційний аудит

Щоб уявити, які процедури відбуватимуться за інституційного аудиту та які документи складатимуть, — огляньмо основні терміни цього заходу перевірки закладу освіти
11209

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
592

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді