Долучайтеся до відзначання Міжнародного дня толерантності

16 листопада — Міжнародний день толерантності: корисні матеріали освітянам

Міжнародний день толерантності

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, який було запроваджено у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Це було пов’язано із ухваленням Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Насамперед толерантність — це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Проте важливо не плутати толерантність із поступкою, поблажливістю, відмовою від своїх переконань, байдужістю. Толерантність є ознакою впевненості у собі та усвідомленні надійності власних морально-етично-громадянських позицій.

Розвивати толерантність серед дітей є одним із важливих факторів під час виховання. Як правило, «маленьким людям» намагаються прищепити доброту, сприяють розвитку емпатії. Бо ніхто з нас не народжується толерантним — це культурна звичка, яка формується з дитинства або яку ми самостійно формуємо в дорослому житті.

Дітей потрібно вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Саме тому ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів ООН.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді