У ВР хочуть заборонити стороннім особам перебувати на території шкіл

У ВР пропонують обмежити доступ сторонніх осіб на територію шкіл

Закрита територія школи

ВЕБІНАР: Команда реагування закладу освіти

Освітній парламентський комітет рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного та прийняти за основу законопроєкт, який передбачає, що доступ осіб, які не є учасниками освітнього процесу, на територію та в приміщення шкіл здійснюватиметься виключно з дозволу керівника закладу. Автором законопроєкту стала народна депутатка Юлія Гришина. 

Мета документа — підвищити рівень безпеки в школах. 

Якщо законопроєкт ухвалять, то керівники закладів загальної середньої освіти матимуть визначити правила перебування осіб на території та в приміщеннях шкіл, здійснити дії щодо огородження території закладу освіти, а також облаштувати заклади технічними засобами охорони термінового виклику поліції.

Правила перебування осіб на території та в приміщеннях шкіл ухвалюватимуться педагогічною радою.

Також у законопроєкті пропонується законодавчо заборонити перебування на території та в приміщеннях шкіл осіб з явними ознаками алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння; осіб з небезпечними предметами і речовинами та осіб з тваринами, окрім таких, які використовуються в освітньому процесі.

Як зазначено в документі, для охорони шкіл не зможуть бути залучені особи, які мають непогашену і не зняту судимість та особи, на яких накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, булінгом та невиконанням обов’язків щодо виховання дітей. 

За інформацією Освіта.юа

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93080

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46275

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді