У ВР пропонують обмежити доступ сторонніх осіб на територію шкіл

ВЕБІНАР: Освітня програма закладу освіти
Освітній парламентський комітет рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного та прийняти за основу законопроєкт, який передбачає, що доступ осіб, які не є учасниками освітнього процесу, на територію та в приміщення шкіл здійснюватиметься виключно з дозволу керівника закладу. Автором законопроєкту стала народна депутатка Юлія Гришина.
Мета документа — підвищити рівень безпеки в школах.
Якщо законопроєкт ухвалять, то керівники закладів загальної середньої освіти матимуть визначити правила перебування осіб на території та в приміщеннях шкіл, здійснити дії щодо огородження території закладу освіти, а також облаштувати заклади технічними засобами охорони термінового виклику поліції.
Правила перебування осіб на території та в приміщеннях шкіл ухвалюватимуться педагогічною радою.
Також у законопроєкті пропонується законодавчо заборонити перебування на території та в приміщеннях шкіл осіб з явними ознаками алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння; осіб з небезпечними предметами і речовинами та осіб з тваринами, окрім таких, які використовуються в освітньому процесі.
Як зазначено в документі, для охорони шкіл не зможуть бути залучені особи, які мають непогашену і не зняту судимість та особи, на яких накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, булінгом та невиконанням обов’язків щодо виховання дітей.
За інформацією Освіта.юа
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ