Національно-патріотичне виховання в школі
Нещодавно стало відомим ім’я переможниці національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 року. Це учителька початкових класів з Івано-Франківська Леся Павлюк, яка також перемогла в номінації «Вибір українців».
Леся Павлюк працює у ліцеї № 7 в Івано-Франківську й однією з перших почала працювати з інклюзивним класом ще до реформи НУШ.
Зокрема вона отримала головний приз — 1 мільйон гривень на освітню мрію, а й подорож на фінал всесвітньої премії Global Teacher Prize.
Як розповіла вчителька, вона наразі активно розвиває разом із подругами-вчительками освітній проєкт «ЛІО». Він спрямований на дітей початкової школи. А зважаючи на великий попит від переселенців щодо вивчення української мови, це чудова нагода реалізувати такий запит у «ЛІО».
Ця програма ─ ваш провідник у світ цифрових технологій і «тренажер» в опануванні цифрових інструментів. Опануєте цифрові ресурси для роботи з нотами, аудіо та відеоматеріалами. Навчитеся вести власний ютуб-канал, працювати з онлайн-ресурсами для комунікацій
«Ще одна ідея для проєкту — з надолуження освітніх втрат. Адже навіть особисто до мене із таким запитом звертаються батьки дітей, які навчаються за кордоном та не встигають повноцінно опановувати українську шкільну програму, але хочуть залишатись у школах України», — зауважила педагогиня.
Окрім того, Леся Павлюк мріє реалізувати проєкт, пов'язаний із навчанням майбутніх учителів у педагогічних вишах.
«Хочу стати тією самою будівничою моста між шкільною освітою та вищою школою, і це варте інвестування коштів премії. Зараз цей процес відбувається без належної синергії зі школами — студенти віддалені від дітей», — прокоментувала переможниця національної премії.
Саме тому вона прагне залучити вчителів до освітнього процесу у вишах і коледжах, а студентів закликати пробувати сили в ліцеях та школах. І це все має відбуватися у формі реалізації спільних проєктів. За її словами, дітям це буде цікаво, а студенти отримають неабияку мотивацію працювати у школах.
За інформацією Освіторії