Оголошено конкурсний відбір підручників НУШ: яких класів стосується та коли очікувати новинки

Позапланові перевірки та інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н.р.
Міністерство освіти і науки оголосило конкурсний відбір підручників для учнів 1, 2, 3 та 8 класів Нової української школи.
Відповідати за проведення конкурсного відбору призначено Український інститут розвитку освіти.
Щодо термінів проведення конкурсу, то вони визначаються залежно від класу у квітні-травні 2025 року.
До лютого-березня Український інститут розвитку освіти розробить та опублікує на власному сайті зразки оформлення комплектів конкурсних матеріалів.
Автори підручників, можуть надіслати комплекти конкурсних матеріалів протягом березня 2025 року. Завданням учителів НУШ буде ознайомитися з електронними версіями нових підручників.
Зокрема, планується також онлайн презентації авторських концепцій підручників.
Обирати підручники будуть заклади освіти. Це відбудеться наприкінці березня — на початку квітня. На основі відбору пройде підсумовування голосування та оголошені результати на підставі сформованих рейтингів.
Наприкінці квітня — на початку травня 2025 року буде оголошено імена переможців і результати конкурсу.
Також педагоги зможуть запропонувати своє бачення на викладання предметів за концепцією НУШ.
Джерело: Освіта.юа
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ