Скільки українських школярів навчаються за кордоном?

Українські учні за кордоном: скільки вчаться у рідних школах, скільки — в іноземних

Кількість учнів, що перебувають за кордоном

Школа офлайн: ВЕБІНАР

Станом на 1 вересня 2024 року понад 335 тисяч учнів, перебуваючи за кордоном, продовжують навчатися в українських школах. 

Таку інформацію зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків, а також уточнив, що є ще учні, які перебувають поза межами системи української освіти.

Згідно з попередніми результатами, поза межами системи української освіти може перебувати від 200 до 250 тисяч учнів. Вони продовжують навчатися у школах тих країн, де вони перебувають, і не навчаються в українських.

Як зауважив заступник очільника МОН, окремий напрям політики «Школа офлайн» передбачає для учнів за кордоном певні рішення, які дозволять їм легше здобувати українську освіту, легше повертатися в Україну і легше навчатися за кордоном.

«Зараз у більшості країн, де перебувають наші учні, є обов'язок відвідувати місцеві школи. Тому ці діти ходять у місцеві школи, але для них ми пропонуємо різні варіанти: навчатися дистанційно в українських класах, за сімейною, екстернатною формами або у школах, які мають тільки українознавчі компоненти», — акцентував посадовець.

Зокрема, це програми, де є українська мова, література, історія України, географія тощо.

«Крім того, ми розробили таблиці переведення оцінок з інших предметів, отримані у закордонних школах, — наприклад, з польської чи німецької системи освіту в українську — щоб оцінки могли перезараховувати автоматично», — наголосив Андрій Сташків.

За його словами, відповідні інструменти також можна застосовувати, коли учень повертається з-за кордону в Україну та не має українських документів про освіту. Використовуючи ці рекомендації, школа може йому зарахувати результати навчання за кордоном і перевести до українського класу.

«Наші діти хочуть навчатися в українській системі освіти, але, наприклад, не можуть, дистанційно, бо їм незручно. Тож вони ходять в місцеві школи, але і в українські суботні, недільні школи. З ними ми також працюємо», — прокоментував заступник міністра освіти і науки.

Він також додав, що Міжнародна українська школа має 43 підписаних договори із закладами, де навчаються українські діти за кордоном, щоб ці учні могли отримати українські документи про освіту.

Джерело: УП

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Учнівське самоврядування в закладі освіти

Формувати соціалізовану особистість з демократичними поглядами і вмінням працювати в команді – одна з важливих вимог сучасної освіти, яка найкраще реалізується через педагогіку партнерства, однією із форм якої є учнівське самоврядування.
14320

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань. Скачайте циклограму засідань педради
44371

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
87547

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді