МОН надало рекомендації щодо освітнього процесу учнів з ООП у 2024/2025 навчальному році

Рекомендації МОН: Як організувати освітній процес учнів з ООП у 2024/2025 навчальному році

Інклюзивне навчання в закладах освіти

СКАЧАТИ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Міністерство освіти і науки України розробило й оприлюднило Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2024/2025 навчальному році.

Зокрема в них зазначено програми, за якими навчатимуться учнів з ООП. А також як оцінювати їхні навчальні досягнення й забезпечити їм безпеку, як працювати з педагогами, які забезпечують інклюзивне навчання тощо. 

Насамперед організація освітнього процесу в закладах освіти, в яких навчаються учні / учениці з ООП, в тому числі спеціальних, має здійснюватися з урахуванням всіх безпекових норм. Тому безпека всіх учасників освітнього процесу є пріоритетним напрямом.

Окрім того, у рекомендаціях йдеться про те, що навчання дітей з ООП має відповідати ключовим цілям Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання. Важливо, щоб кожна особа була забезпечена якісними освітніми послугами, що відповідають її індивідуальним потребам і можливостям. 

Також серед розділів рекомендацій МОН:

  • Організація освітнього процесу. 
  • Щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.
  • Щодо змісту освітньої діяльності.
  • Кадрове забезпечення інклюзивного навчання. 
  • Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливим освітніми потребами. 
  • Щодо роботи асистента вчителя та асистента дитини в умовах інклюзивного навчання. 

Як організувати співпрацю з батьками дітей з ООП

За інформацією МОН

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на Різдво щороку — традиційна і безсмертна мелодія. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше. Скористайтеся запропонованим конспектом уроку.
15957

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92861

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді