МОН збирає дані про якість освіти: розпочато всеукраїнське опитування про реальний стан освіти

Фізичне та емоційне напруження: як допомогти дітям
Міністерство освіти і науки України розпочало всеукраїнське опитування про якість освіти в країні.
Насамперед це опитування допоможе отримати від викладачів, батьків та дітей інформацію про реальний стан освіти.
Таку інформацію зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час Серпневій конференції освітян.
«Основа ефективних управлінських рішень — це якісні дані. Важливо, щоб уряд й освітяни були в одній системі координат. Саме тому запускаємо національне опитування для батьків, дітей і вчителів, щоб дізнатися фідбек про систему освіти. Опитування допоможе отримати якісну інформацію про те, що відбувається у сфері освіти, пріоритезувати наші дії та спланувати наступний рік роботи», — зауважив Михайло Федоров.
Кожен українець під час опитування зможе поділитися власною думкою про проблеми в системі освіти, які потребують першочергового розв’язання. А також оцінити, наскільки ви задоволені якістю навчання. Долучитися до опитування можуть:
- батьки дітей дошкільного віку;
- школярі та їхні батьки;
- студенти профтехів і їхні батьки;
- студенти закладів вищої освіти та їхні батьки;
- усі інші дорослі українці.
Опитування триватиме до 7 вересня.
Взяти участь у всеукраїнському опитуванні можна за посиланням.
Джерело: МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ