У МОН оновлять вимоги до академічних ліцеїв

100 учнів і чотири класи: у МОН готують зміни до вимог до академічних ліцеїв

Створення мережі академічних ліцеїв

Накази з основної діяльності: як скласти

Наразі за Законом України «Про повну загальну середню освіту» ліцей повинен мати не менше ніж два класи за трьома профілями. Однак, як наголосив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків, така вимога не дозволяє якісно реалізувати вибір освітніх траєкторій і не відповідає суті поняття «академічний ліцей».

Цю тему обговорили спікери під час Серпневої конференції-2024.

«Зараз маємо законодавство, яке дозволяє бути ліцеєм чи не кожній школі в Україні.  Громади насправді не знають, як їм моделювати мережу академічних ліцеїв. Чи будуть вимоги до академічних ліцеїв, наприклад, залежати від щільності населення, від періодів впровадження реформи, ще від якихось чинників? Для такої величезної країни немає рішення однаковісінького для всіх», — акцентувала ексміністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Як зауважив Андрій Сташків, саме це питання найчастіше звучало й на громадських обговореннях профільної середньої освіти: громади хочуть знати вимоги до академічного ліцею. Розуміючи, що їх необхідно сформулювати чіткіше, у МОН напрацювали зміни до Закону «Про повну загальну середню освіту».

Насамперед кількість учнів і класів на паралелі має бути достатньою, щоб забезпечити вільний вибір освітньою траєкторії — тих профілів, які закладені в концепції профільної середньої освіти. Проєкт змін до закону передбачає по чотири класи і 100 учнів на паралелі.

«Це означає, що в закладі, який буде працювати у 2030 році, буде 300 учнів, і це дозволить директору школи, педагогічному колективу дійсно забезпечити ту якість, той вибір, про які говоримо, коли говоримо про реформу профільної середньої освіти», — роз’яснив заступник керівника МОН.

По-друге, ліцеї мають бути обов’язково відокремлені від початкових шкіл та гімназій, крім винятків, які визначатиме Уряд (а не обласні ради). Це дозволить врахувати регіональну специфіку (наприклад, гірських районів, малозаселених регіонів тощо).

По-третє, у МОН прагнуть затвердити положення про ліцей, щоб зафіксувати мінімальні вимоги щодо вибору предметів, безпечного та інклюзивного середовища, харчування, підвезення, проживання учнів у пансіонах.

За матеріалами НУШ

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
92017

Що таке інституційний аудит

Щоб уявити, які процедури відбуватимуться за інституційного аудиту та які документи складатимуть, — огляньмо основні терміни цього заходу перевірки закладу освіти
11158

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді