Для школярів на ТОТ розробили посібники з історії України та української мови

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Для учнівства на ТОТ створили посібники з української мови та історії України за модифікованими програмами

Посібники з історії України та української мови за новими програмами

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

Для педагогів, які готують учнів зі значними освітніми втратами до вступних іспитів (зокрема, дітей із тимчасово окупованих територій України), розробили навчальні посібники з української мови та історії України, що відповідають новим модифікованим (скороченим) програмам.

Авторами цієї ініціативи стала ГО ЦГП «Альменда».

Детальніше ознайомитися та завантажити навчальні посібники можуть усі охочі за наступними посиланнями:

Як відомо, 16 травня 2024 року МОН затвердило рекомендації для використання в школах модифікованих (скорочених) програм з українознавчого компонента:

  • української мови;
  • української літератури;
  • історії України;
  • географії.

Саме тому вчителям радять використовувати ці програми під час роботи з учнями й ученицями, які пропустили тривалий період у школі або довго навчалися не за українськими програмами (зокрема, йдеться про дітей на ТОТ або за кордоном).

Проте, навчальних матеріалів, розроблених згідно з модифікованими програмами, досі не було. Це ускладнювало роботу педагогів, які готують дітей з освітніми втратами до складання вступних випробувань.

Новий посібник «Історія України» має вигляд навчального довідника. Його авторами є:

  • Олег Охредько та Лариса Коломєєць — автори шкільних підручників з історії України й всесвітньої історії та методичних матеріалів для вчителів;
  • В’ячеслав Майорський — кандидат педагогічних наук і заслужений учитель України.

У посібнику вміщено матеріал, що розподілений на 29 тем, які охоплюють періоди від Київської Русі до сучасної України. У межах кожного розділу учням і ученицям пропонують спочатку ознайомитися з основними:

  • датами,
  • назвами,
  • термінами,
  • іменами,

а потім у стислій формі подають навчальний матеріал за темою.

Щодо посібника з української мови, то його авторкою є Катерина Тимошенко, філологиня, вчителька української мови та літератури й «Учитель року–2020». Видання для школярів охоплює ключові розділи:

  • фонетику;
  • орфоепію;
  • словотвір;
  • орфографію;
  • лексику;
  • граматику.

Загалом посібник розділений на 50 підтем, у кожній з яких виокремлені основні поняття (у форматі коротких пояснень, таблиць і схем).

Джерело: НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47871

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159833

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31556

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді