У МОН оновили Положення проведення конкурсу ім. П. Яцика

Міжнародний конкурс ім. П. Яцика щорічно стартуватиме 27 жовтня: МОН затвердило зміни до Положення про проведення змагання

Проведення конкурсу ім. П. Яцика

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

У Міністерстві освіти і науки України затвердили зміни до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Згідно з наказом № 875, відтепер конкурс щороку стартуватиме 27 жовтня, у День української писемності та мови.

Таку інформацію зазначили в освітньому відомстві. 

Відповідно до наказу Президента України від 28 липня 2023 року №455/2023, святкування Дня української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня.

Оскільки початок Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика щорічно був приурочений до цієї дати, у МОН ухвалили рішення перенести його також на 27 жовтня.

Зокрема, тепер долучитися до змагання мовознавців зможуть (у дистанційному форматі) учні й учениці Державного ліцею «Міжнародна українська школа2, які навчаються за українською програмою, але перебувають за кордоном.

Окрім того, у наказі визначили кількість учасників і учасниць 2 та 3 етапів конкурсу:

  • у 2 етапі беруть участь по одному переможцю першого етапу в кожній категорії;
  • у 3 — по одному або по три переможці другого етапу в кожній категорії, залежно від рівня проведення другого етапу.

Для учнів і учениць, які навчаються в закордонних закладах освіти, згідно з оновленим Положенням, проводитимуть окремий конкурс в дистанційному форматі за єдиними завданнями.

«Внесені зміни сприятимуть підвищенню престижу української мови серед української та іноземної молоді, а також забезпеченню всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя», — зауважили в МОН.

Детальніше ознайомитися зі змістом наказу можна в прикріпленому документі. 

За матеріалами МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді