У МОН оновили Положення проведення конкурсу ім. П. Яцика

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міжнародний конкурс ім. П. Яцика щорічно стартуватиме 27 жовтня: МОН затвердило зміни до Положення про проведення змагання

Проведення конкурсу ім. П. Яцика

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

У Міністерстві освіти і науки України затвердили зміни до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Згідно з наказом № 875, відтепер конкурс щороку стартуватиме 27 жовтня, у День української писемності та мови.

Таку інформацію зазначили в освітньому відомстві. 

Відповідно до наказу Президента України від 28 липня 2023 року №455/2023, святкування Дня української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня.

Оскільки початок Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика щорічно був приурочений до цієї дати, у МОН ухвалили рішення перенести його також на 27 жовтня.

Зокрема, тепер долучитися до змагання мовознавців зможуть (у дистанційному форматі) учні й учениці Державного ліцею «Міжнародна українська школа2, які навчаються за українською програмою, але перебувають за кордоном.

Окрім того, у наказі визначили кількість учасників і учасниць 2 та 3 етапів конкурсу:

  • у 2 етапі беруть участь по одному переможцю першого етапу в кожній категорії;
  • у 3 — по одному або по три переможці другого етапу в кожній категорії, залежно від рівня проведення другого етапу.

Для учнів і учениць, які навчаються в закордонних закладах освіти, згідно з оновленим Положенням, проводитимуть окремий конкурс в дистанційному форматі за єдиними завданнями.

«Внесені зміни сприятимуть підвищенню престижу української мови серед української та іноземної молоді, а також забезпеченню всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя», — зауважили в МОН.

Детальніше ознайомитися зі змістом наказу можна в прикріпленому документі. 

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47903

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159903

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді