Найбільші ВНЗ України вже підписали договори про застосування грантових систем оплати навчання
Розвиток комунікативних навичок педагогів: план роботи
Найбільші університети України вже поставили підписи під договором із МОН щодо грантової системи оплати навчання.
Про це зазначив директор директорату фахової передвищої, вищої освіти міністерства Олег Шаров.
Як він зауважив, йдеться про освітні заклади, де навчається не менш як 70–80% студентського загалу.
За його словами, деякі університети підписують договори повільно через їхню власну забюрократизованість.
«Гадаю, вже цього року грантова система увійде в життя переважної більшості закладів вищої освіти і гранти будуть доступні практично для всіх здобувачів освіти, які мають необхідний рівень балів на НМТ чи ЗНО», — акцентував Олег Шаров.
Він також повідомив, що наразі ведеться в умовах експериментального проєкту, тому модель державних грантів удосконалюватиметься.
За інформацією ZN.UA
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
Нові умови і обставини диктують новий підхід до розвитку економіки, яка, у свою чергу, мотивує до пошуку інших форм і методів управління у галузях, на яких вона базується. Зокрема, це стосується і освіти. З цією метою в Україні розпочинається реформа профільної освіти, яка відбудеться у кілька етапів. Що вона передбачає і до яких змін ми маємо бути готові – далі у статті.
Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
Якщо школа працює офлайн, то постає питання про групу продовженого дня. Пригадайте усі тонкощі, що стосуються організації роботи ГПД