Кошти за простій отримуватимуть педагоги, які перебувають в Україні

Бути на простої тепер можуть лише ті педагоги, які перебувають на території України

Кошти педагогам за простій школи

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

Про таке рішення стало відомо з постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 року № 915. Таким чином, ця постанова вносить зміни до двох інших постанов (про надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами).

Згідно із змінами, «фактична кількість педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти територіальної громади, яким (в яких) оголошено простій, включає лише педагогічних працівників, які перебувають на території України». 

Зауважимо, що відповідні зміни почнуть діяти з 1 вересня 2024 року. 

Насамперед, відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України, простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У червні 2024 року команда НУШ надсилала запит до Міністерства освіти і науки України, аби дізнатися про те, чи продовжують отримувати кошти за простій ті педагоги, заклади освіти яких розташовані на тимчасово окупованих територіях України.

На що у МОН відповіли: «У 2024 році для місцевих бюджетів, в яких у закладах загальної середньої освіти (далі — ЗЗСО) оголошено простій у зв’язку з окупацією чи веденням активних бойових дій, кошти для оплати простою передбачені в обласному бюджеті. Освітня субвенція для оплати простою з обласного бюджету спрямовується виключно для ЗЗСО, які не мають можливості відновити освітній процес, не надали персональні дані учнів та відповідно не отримали освітню субвенцію». 

За інформацією НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
70

Реформа профільної середньої освіти: чого слід очікувати

Нові умови і обставини диктують новий підхід до розвитку економіки, яка, у свою чергу, мотивує до пошуку інших форм і методів управління у галузях, на яких вона базується. Зокрема, це стосується і освіти. З цією метою в Україні розпочинається реформа профільної освіти, яка відбудеться у кілька етапів. Що вона передбачає і до яких змін ми маємо бути готові – далі у статті.
306

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
91657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді