Кошти за простій отримуватимуть педагоги, які перебувають в Україні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Бути на простої тепер можуть лише ті педагоги, які перебувають на території України

Кошти педагогам за простій школи

Як допомогти педагогу повернутися до роботи

Про таке рішення стало відомо з постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 року № 915. Таким чином, ця постанова вносить зміни до двох інших постанов (про надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами).

Згідно із змінами, «фактична кількість педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти територіальної громади, яким (в яких) оголошено простій, включає лише педагогічних працівників, які перебувають на території України». 

Зауважимо, що відповідні зміни почнуть діяти з 1 вересня 2024 року. 

Насамперед, відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України, простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У червні 2024 року команда НУШ надсилала запит до Міністерства освіти і науки України, аби дізнатися про те, чи продовжують отримувати кошти за простій ті педагоги, заклади освіти яких розташовані на тимчасово окупованих територіях України.

На що у МОН відповіли: «У 2024 році для місцевих бюджетів, в яких у закладах загальної середньої освіти (далі — ЗЗСО) оголошено простій у зв’язку з окупацією чи веденням активних бойових дій, кошти для оплати простою передбачені в обласному бюджеті. Освітня субвенція для оплати простою з обласного бюджету спрямовується виключно для ЗЗСО, які не мають можливості відновити освітній процес, не надали персональні дані учнів та відповідно не отримали освітню субвенцію». 

За інформацією НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48139

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
122

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160337

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31587

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді