Омбудсмен пояснив чому кількість медалістів щороку зростає

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Збільшення кількості медалістів не відображає реальний стан освіти — освітній омбудсмен

Отримання медалі після випуску зі школи

Накази з основної діяльності: як скласти

У офісі освітнього омбудсмена з’ясували, що кількість медалістів в Україні щороку збільшується. Однак, з огляду на дистанційне навчання через пандемію COVID-19 та повномасштабне вторгнення, а також дослідження, які вказують на зниження рівня якості освіти й навчальні втрати, в офісі стверджують, що динаміка зростання кількості медалістів не відображає реальний стан освіти.

Таку інформацію зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці Facebook. 

Зокрема, в офісі освітнього омбудсмена публікували матеріал про те, чи дають медалі переваги при вступі. 

Як повідомив Сергій Горбачов:

  • З 2019 до 2024 року кількість медалістів в Україні збільшилася на 141,36% — з 10,1 тис. до 24,3 тис. осіб.
  • Ці цифри не корелюють зі збільшенням кількості випускників, ріст яких становить 24,67% — зі 185 тис. до 231 тис.
  • Показник співвідношення кількості золотих медалістів до загальної кількості випускників відповідно теж зріс — з 3,1 % у 2019 році до 8,2 % у 2024 році (співвідношення кількості срібних медалістів до кількості випускників з року в рік залишається приблизно на рівні 2 %).
  • За даними на «Prozorro» з 2019 по 2024 рік кількість закуплених медалей збільшилася з 11,4 тис. до 24,8 тис., тобто на 117,54 %.

З детальною таблицею з аналізом можна ознайомитися за посиланням.

Окрім того, в офісі освітнього омбудсмена надіслали листи до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій та Міністерства освіти і науки України про зміни в підходах до нагородження випускників шкіл золотою та срібною медалями, а також пропозицію переглянути систему нагородження випускників.

Джерело: Сергій Горбачов

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48102

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160266

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31583

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59670

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді