Омбудсмен пояснив чому кількість медалістів щороку зростає

Збільшення кількості медалістів не відображає реальний стан освіти — освітній омбудсмен

Отримання медалі після випуску зі школи

Накази з основної діяльності: як скласти

У офісі освітнього омбудсмена з’ясували, що кількість медалістів в Україні щороку збільшується. Однак, з огляду на дистанційне навчання через пандемію COVID-19 та повномасштабне вторгнення, а також дослідження, які вказують на зниження рівня якості освіти й навчальні втрати, в офісі стверджують, що динаміка зростання кількості медалістів не відображає реальний стан освіти.

Таку інформацію зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці Facebook. 

Зокрема, в офісі освітнього омбудсмена публікували матеріал про те, чи дають медалі переваги при вступі. 

Як повідомив Сергій Горбачов:

  • З 2019 до 2024 року кількість медалістів в Україні збільшилася на 141,36% — з 10,1 тис. до 24,3 тис. осіб.
  • Ці цифри не корелюють зі збільшенням кількості випускників, ріст яких становить 24,67% — зі 185 тис. до 231 тис.
  • Показник співвідношення кількості золотих медалістів до загальної кількості випускників відповідно теж зріс — з 3,1 % у 2019 році до 8,2 % у 2024 році (співвідношення кількості срібних медалістів до кількості випускників з року в рік залишається приблизно на рівні 2 %).
  • За даними на «Prozorro» з 2019 по 2024 рік кількість закуплених медалей збільшилася з 11,4 тис. до 24,8 тис., тобто на 117,54 %.

З детальною таблицею з аналізом можна ознайомитися за посиланням.

Окрім того, в офісі освітнього омбудсмена надіслали листи до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій та Міністерства освіти і науки України про зміни в підходах до нагородження випускників шкіл золотою та срібною медалями, а також пропозицію переглянути систему нагородження випускників.

Джерело: Сергій Горбачов

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93095

Атестація вчителів: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
93256

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
46276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді