В Україні підготували перших офіцерів безпеки для закладів освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

До кінця року у 2 000 українських шкіл з’являться офіцери безпеки

Офіцери безпеки для закладів освіти

Як організувати безпечний простір для дитини

У 6 університетах завершилася підготовка першого набору офіцерів Служби освітньої безпеки (СОБ). Інспектори працюватимуть у школах вже з 1 вересня. Заплановано, що проєкт зі створення безпечного середовища охопить до кінця року до 2 тисяч закладів освіти зі всієї України.

Таку інформацію зазначили в Департаменті комунікації Національної поліції України.

Як зауважили в Нацполіції, добір офіцерів СОБ відбувався з-поміж поліціянтів. Фахівців навчали в 6 закладах вищої освіти:

  • Національній академії внутрішніх справ;
  • Донецькому університеті внутрішніх справ;
  • Львівському університеті внутрішніх справ;
  • Дніпропетровському університеті внутрішніх справ;
  • Харківському університеті внутрішніх справ;
  • Одеському університеті внутрішніх справ.

Під час навчання інспектори, більшість із яких жінки, здобули ключові навички, необхідні для забезпечення належного рівня безпеки в школах.

«Особливу увагу приділяли вивченню вікових особливостей психологічного й фізичного розвитку дітей шкільного віку, принципам інклюзивної освіти та методикам ефективної комунікації», — повідомила керівниця Управління організації служби освітньої безпеки Надія Ситник.

За її словами, офіцери СОБ з’являються в закладах освіти вже у серпні та виконуватимуть 3 основні функції:

  • правоохоронну: слідкуватимуть за безпекою учнів і освітян, комунікуватимуть з екстреними службами, контролюватимуть перепускний режим тощо;
  • наставницьку: сприятимуть національно-патріотичному вихованню української молоді, мотивуватимуть дітей до активної життєвої позиції тощо;
  • просвітницьку: спілкуватимуться з учнями про негативні наслідки шкідливих звичок, булінг, кібергігієну, а також навчатимуть шкільні громади, як діяти в разі небезпеки.

Зокрема, у разі надзвичайної ситуації чи загрози, інспектори забезпечуватимуть евакуацію всіх учасників освітнього процесу.

Як зазначили в Нацполіції, другий етап добору офіцерів СОБ проводили серед цивільних осіб. Зараз претенденти на посади інспекторів проходять:

  • тестування знань законодавства;
  • медичні обстеження;
  • перевірку рівня фізичної підготовки;
  • співбесіди.

За інформацією Нацполіції України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47905

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159909

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді