За відмову від проходження загальновійськової підготовки відраховуватимуть з вишу

Студентів, які відмовляються від проходження базової військової підготовки, відраховуватимуть з вишу

Проходження загальновійськової підготовки

План роботи на літній період

Відмова студента-чоловіка, визнаного придатним для військової служби, від проходження практичної базової загальновійськової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти. Такі зміни ухвалив уряд.

Насамперед базовий загальновійськовий вишкіл повинні обов'язково проходити чоловіки, які навчаються на денній чи дуальній формі. Також 

  • курсанти військових ЗВО, 
  • військових навчальних підрозділів вищої освіти, 
  • курсанти закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, 
  • поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки у закладах освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Зокрема, від проходження базової підготовки звільняють громадян, які:

  • визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;
  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • проходили військову службу;
  • мають сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

Проведення базової підготовки відбувається задля здобуття громадянами України військово-облікової спеціальності, навичок і вмінь, необхідних для виконання конституційного обов'язку із захисту вітчизни, незалежності й територіальної цілісності країни.

Окрім того, військову підготовку проводитимуть у закладах вищої освіти, військових ЗВО, військових навчальних підрозділах вищої освіти, навчальних частинах (центрах) Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських і тренінгових центрах органів поліції.

Саме тому в закладах освіти створюють відповідні структурні підрозділи. 

Також теоретичну базову підготовку включають до навчальних планів ЗВО: 

  • для студентів вишу, які вступили після закінчення школи, — на другому році навчання; 
  • для здобувачів вищої освіти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня молодшого бакалавра — на першому році навчання.

Щодо проведення практичної базової підготовки, то воно можливе після оволодіння теоретичною підготовкою у тому ж навчальному році та триватиме до одного місяця протягом травня-жовтня.

Після успішного завершення базової підготовки громадяни України складають Військову присягу та отримують сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо предметний тиждень у школі

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Адміністрація школи має лиш усе по порядку організувати
16618

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38621

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5161

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
213891

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді