Як громади облаштовують безпечні освітні простори: проміжні результати використання субвенції

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання
У квітні команда МОН розпочала набір проєктів на отримання субвенції для ремонту та будівництва укриттів у школах. Цьогорічне державне фінансування становить 2,5 млрд гривень і сфокусоване на 8 прифронтових і прикордонних областях. Подання заявок відбувалося через цифрову екосистему DREAM.
Під час розгляду заявок, комісія Міністерства освіти і науки обрала 57 проєктів, на 50 з яких уряд уже затвердив спрямування коштів до місцевих бюджетів. Тож громади освоюють кошти, проводять тендери та деякі з них вже розпочали будівельні роботи.
Щодо проміжних результатів:
- Оголошено тендер: 26 об’єктів
- Проведено тендер: 24 об’єкти
- Підписано договори з підрядниками: 22 об’єкти
- Будуються 8 об’єктів:
- Запорізька область: 5
- Дніпропетровська область: 2
- Сумська область: 1
Як зауважили в Запорізькій ОВА, усі 5 проєктів укриттів, які фінансують коштом субвенції, розроблено на основі проєктів повторного використання на платформі «Моя Фортеця». Укриття будують як підземні школи та 4 з них передбачають одночасне перебування 460 учнів і 40 працівників і 1 укриття розраховано 200 осіб.
Щомісяця громади надають інформацію про використання коштів та завантажують фотографії об’єктів на платформу DREAM, через яку вони подавали проєкти на субвенцію. Кожен охочий може ознайомитися з проєктами, статусом і кошторисом.
За інформацією МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ