У МОН наголосили на змінах у Порядку прийому на навчання фахової передвищої освіти

Оновлено Порядок прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2024 році

Порядок прийому на навчання фахової передвищої освіти

Протокол засідань команди психолого‑педагогічного супроводу

У Міністерстві освіти і науки України повідомили про оновлення Порядку прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2024 році.

Основні зміни в Порядку наступні:

Вступ на основі ПЗСО, КР, як і було зазначено, може відбуватися за результатами творчого конкурсу в передбачених Порядком випадках. Для вступу на місця державного (регіонального) замовлення — за результатами співбесіди. Однак, важливо зазначити, що для вступу на місця за кошти юридичних або фізичних осіб вступ може здійснюватися як за розглядом мотиваційних листів, так і за рішенням закладу, — на основі співбесіди.

Згідно з Порядком прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2024 році, прийом на навчання проводитиметься за спеціальностями відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, але з урахуванням вимог наказу МОН від 04 березня 2024 року № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 березня 2024 року № 405/41750.

Окрім того, у МОН акцентували на деяких особливостях проведення вступної кампанії для здобуття фахової передвищої освіти у 2024 році. Передбачається, що вступники можуть подати в сукупності за всіма основами вступу до п'яти заяв на бюджет та до п'ятнадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.

Щодо підготовки іноземців та осіб без громадянства, то вона здійснюватиметься в межах ліцензованих обсягів за спеціальностями згідно з результатами процедури ліцензування для цього виду діяльності.

Тривалість кожної додаткової сесії реєстрації заяви не менше ніж три та не більше за тридцять календарних днів. Вступна кампанія завершується 31 жовтня 2024 року.

Детальніше ознайомитися з особливостями Порядків прийому на навчання можна за посиланням.

За матеріалами МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78512

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді