У МОЗ опублікували поради щодо запобігання зневодненню у дітей та дорослих

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Зневоднення у дорослих і дітей влітку: симптоми й поради із запобігання від МОЗ

Запобігання зневодненню влітку

План роботи на літній період

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали про те, що влітку підвищується ризик зараження кишковими інфекціями, симптоми яких призводять до втрати рідини — зневоднення, або ж дегідратації.

Саме тому на сайті відомства роз’яснили про симптоми зневоднення в дітей і дорослих і як йому запобігти. 

За інформацією фахівців, внаслідок зневоднення організму серце змушене працювати інтенсивніше, а судини мозку звужуються — це впливає на пам’ять, координацію рухів, самопочуття. Зокрема, можуть початися судоми та перебої в роботі серця. Сильна дегідратація може призвести до розвитку ниркової недостатності та необхідності лікування в медичному закладі, зокрема й у відділеннях інтенсивної терапії.

Найпоширеніші симптоми зневоднення в дітей:

  • сухість у роті;
  • відсутність сліз, коли дитина плаче;
  • сухі підгузки протягом трьох годин;
  • сонливість, слабкість, млявість або дратівливість.

Найпоширеніші симптоми зневоднення в дорослих:

  • сильна спрага, сухість у роті, головний біль;
  • задишка, різка слабкість, запаморочення;
  • прискорене серцебиття та дихання;
  • западання очей, посиніння губ та вушних раковин;
  • темно-жовтий колір сечі, зменшення її кількості;
  • втрата пружності шкіри, судоми м’язів.

Для того, щоб уникнути зневоднення організму, експерти радять пити негазовану чисту воду (від літра на день), а також зменшити кількість солодкої та смаженої жирної їжі.

Важливо, що людям, які мають хронічні захворювання чи постійно приймають ліки, слід дотримуватись рекомендацій медиків. «А в разі погіршення самопочуття — негайно звернутися до сімейного лікаря чи найближчого медзакладу», — акцентували у відомстві.

За матеріалами МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47156

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
105

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159185

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31522

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59505

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді