Для освітян опублікували посібник щодо підтримки психічного здоров’я

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Чому так важливо підтримувати психічне здоров’я всіх учасників освітнього процесу в закладах освіти

Підтримка психічного здоров'я в школі

Фізичне та емоційне напруження: як допомогти дітям

Освітяни в Україні щодня працюють з дітьми, які мали травмуючий досвід і продовжують проходити складні етапи в навчанні та повсякденному житті.

Саме тому для організації безпечного освітнього середовища, освітня фундація GoGlobal за підтримки Finn Church Aid (FCA) та Міністерства закордонних справ Фінляндії розробила посібник «Коли світ на межі змін: впровадження моделі школи, чутливої до психічного здоров’я» та на його основі — програму тренінгу для тренерів для вчителів, шкільних психологів та соціальних педагогів.

Цьогоріч у червні розпочалося навчання для груп освітян із Харківщини, Сумщини та Миколаївщини, де учасники опановують навички застосування травма-інформованого підходу до роботи зі школярами, які мають травмівний досвід, у закладах середньої освіти, надання першої психологічної допомоги та створення травма-чутливого освітнього середовища в закладах освіти.

В основу програми навчання освітян було покладено оновлений посібник «Коли світ на межі змін: впровадження моделі школи, чутливої до психічного здоров’я», який містить практичні вправи та сценарії для всіх учасників освітнього процесу.

Цьогоріч до навчання долучились понад 3300 учасників. П’ятиденна серія онлайн тренінгів з фінальною сесією в офлайн-форматі у Києві почалась 3 червня.

Передбачається, що після проходження цього тренінгу учасники зможуть передати знання своїм колегам, а далі навчальні колективи будуть впроваджувати заходи щодо травма-інформованого підходу, формування травма-чутливого середовища, розвитку стресостійкості всіх учасників освітнього процесу, роботи із запобігання та виявлення складних ситуацій, а також алгоритму дій у разі їх виникнення.

Зокрема, сучасний заклад освіти повинен інтегрувати в практику своєї роботи ефективні стратегії з підтримки ментального благополуччя. Ефективність навчання важлива, однак необхідно пам’ятати про ще один, чи не найсуттєвіший аспект освіти — це задоволення та добробут школярів.

Програму розроблено за фінансової підтримки фінської міжнародної неурядової організації Finn Church Aid (FCA) та Міністерства закордонних справ Фінляндії. 

Джерело: Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47999

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160026

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31576

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді