Фізичне та емоційне напруження: як допомогти дітям
Освітяни в Україні щодня працюють з дітьми, які мали травмуючий досвід і продовжують проходити складні етапи в навчанні та повсякденному житті.
Саме тому для організації безпечного освітнього середовища, освітня фундація GoGlobal за підтримки Finn Church Aid (FCA) та Міністерства закордонних справ Фінляндії розробила посібник «Коли світ на межі змін: впровадження моделі школи, чутливої до психічного здоров’я» та на його основі — програму тренінгу для тренерів для вчителів, шкільних психологів та соціальних педагогів.
Цьогоріч у червні розпочалося навчання для груп освітян із Харківщини, Сумщини та Миколаївщини, де учасники опановують навички застосування травма-інформованого підходу до роботи зі школярами, які мають травмівний досвід, у закладах середньої освіти, надання першої психологічної допомоги та створення травма-чутливого освітнього середовища в закладах освіти.
Чи почувалися ви коли-небудь невпевнено під час заняття абосвята? Чилегко наважувалися на експерименти, знаючи, що не всім вони будуть до вподоби? Якщо відповідь— так, гортайте дайджест. Порадидопоможуть вам подолати внутрішні професійні страхи.
В основу програми навчання освітян було покладено оновлений посібник «Коли світ на межі змін: впровадження моделі школи, чутливої до психічного здоров’я», який містить практичні вправи та сценарії для всіх учасників освітнього процесу.
Цьогоріч до навчання долучились понад 3300 учасників. П’ятиденна серія онлайн тренінгів з фінальною сесією в офлайн-форматі у Києві почалась 3 червня.
Передбачається, що після проходження цього тренінгу учасники зможуть передати знання своїм колегам, а далі навчальні колективи будуть впроваджувати заходи щодо травма-інформованого підходу, формування травма-чутливого середовища, розвитку стресостійкості всіх учасників освітнього процесу, роботи із запобігання та виявлення складних ситуацій, а також алгоритму дій у разі їх виникнення.
Зокрема, сучасний заклад освіти повинен інтегрувати в практику своєї роботи ефективні стратегії з підтримки ментального благополуччя. Ефективність навчання важлива, однак необхідно пам’ятати про ще один, чи не найсуттєвіший аспект освіти — це задоволення та добробут школярів.
Програму розроблено за фінансової підтримки фінської міжнародної неурядової організації Finn Church Aid (FCA) та Міністерства закордонних справ Фінляндії.
Джерело: Освіта.юа