Фізичне та емоційне напруження: як допомогти дітям
Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю із громадською організацією «Безбар'єрність», Міжнародною організацією «Пакт, Інк.» та Благодійним фондом «Коло Сім'ї» у присутності виконувача обов'язків Директора Місії USAID в Україні Джеффрі Лерера.
Нажаль у наш час проблеми психічних розладів є поширеними серед дітей і молоді, проте часто залишаються невиявленими. Війна в Україні створює додаткові загрози для ментального здоров'я молодого покоління.
За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), понад 1 мільйон дітей стали внутрішньо переміщеними особами, а 1,5 мільйона перебувають під ризиком депресії, тривожності та посттравматичного стресового розладу.
Саме тому метою меморандуму є адаптація та впровадження в освітній процес курсу із соціально-емоційного навчання у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», що створена за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.
Чи почувалися ви коли-небудь невпевнено під час заняття абосвята? Чилегко наважувалися на експерименти, знаючи, що не всім вони будуть до вподоби? Якщо відповідь— так, гортайте дайджест. Порадидопоможуть вам подолати внутрішні професійні страхи.
Процес формування навичок соціальної компетентності та контролю емоцій є стратегічно важливим для запобігання проблемам психічного здоров'я, зокрема він сприяє особистісному розвитку дітей. Заклад освіти відіграє вирішальну роль у цьому процесі. Зі свого боку, підписання меморандуму та подальша робота відкривають шлях до зміцнення ментального здоров'я та формування психологічної стійкості серед дітей та молоді.
Під час впровадження програми, навички піклування про ментальне здоров'я інтегруються від дошкілля та до програм 1–7 класів. Переклад та адаптація курсу здійснюються у партнерстві з МОН, ГО «Безбар'єрність», проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я», Міжнародною організацією «Пакт, Інк.» та Благодійним фондом «Коло Сім'ї».
Проєкт реалізується за аналітичної та експертної підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, який здійснює супровід впровадження Програми «Ти як?».
За інформацією МОН