Для директорів шкіл можуть впровадити проходження сертифікації

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

В Україні хочуть запровадити сертифікацію директорів шкіл

Сертифікація керівників шкіл

Розвиток комунікативних навичок педагогів: план роботи

В Україні планують запровадити сертифікацію кандидатів на посади директорів шкіл. Її проходитимуть й очільники закладів освіти, у яких закінчився відповідний контракт на посаді.

Такі зміни до закону України «Про повну загальну середню освіту» пропонує Державна служба якості освіти. Там вже сформували відповідні критерії.

Насамперед сертифікація кандидатів на посаду директора школи включатиме оцінювання фахових знань та умінь шляхом тестування й розв'язування практичних завдань.

Передбачається, що впровадження сертифікації сприятиме реалізації завдань уряду щодо створення нової прогресивної системи підготовки та розвитку освітніх управлінців, їх обрання на посаду та підтримки розвитку на посаді керівника школи і підвищенню престижності посади.

Нині Державна служба якості освіти спільно з Міністерством освіти і науки та Українським центром оцінювання якості освіти шість років реалізують процедуру сертифікації вчителів початкових класів. З 2023 року — сертифікацію вчителів української мови та літератури, вчителів математики базової середньої освіти; з 2024-го — учителів навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі «Суспільствознавство».

Нагадаємо, що у квітні — травні тривав третій етап сертифікації серед 462 вчителів української мови та літератури і 183 вчителів математики. За результатами вивчення практичного досвіду роботи 150 вчителів української мови і літератури (33%) та 56 учителів математики (31%) отримали 120 і більше балів.

За інформацією Освіта24

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47919

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159915

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді