Для директорів шкіл можуть впровадити проходження сертифікації

В Україні хочуть запровадити сертифікацію директорів шкіл

Сертифікація керівників шкіл

Розвиток комунікативних навичок педагогів: план роботи

В Україні планують запровадити сертифікацію кандидатів на посади директорів шкіл. Її проходитимуть й очільники закладів освіти, у яких закінчився відповідний контракт на посаді.

Такі зміни до закону України «Про повну загальну середню освіту» пропонує Державна служба якості освіти. Там вже сформували відповідні критерії.

Насамперед сертифікація кандидатів на посаду директора школи включатиме оцінювання фахових знань та умінь шляхом тестування й розв'язування практичних завдань.

Передбачається, що впровадження сертифікації сприятиме реалізації завдань уряду щодо створення нової прогресивної системи підготовки та розвитку освітніх управлінців, їх обрання на посаду та підтримки розвитку на посаді керівника школи і підвищенню престижності посади.

Нині Державна служба якості освіти спільно з Міністерством освіти і науки та Українським центром оцінювання якості освіти шість років реалізують процедуру сертифікації вчителів початкових класів. З 2023 року — сертифікацію вчителів української мови та літератури, вчителів математики базової середньої освіти; з 2024-го — учителів навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі «Суспільствознавство».

Нагадаємо, що у квітні — травні тривав третій етап сертифікації серед 462 вчителів української мови та літератури і 183 вчителів математики. За результатами вивчення практичного досвіду роботи 150 вчителів української мови і літератури (33%) та 56 учителів математики (31%) отримали 120 і більше балів.

За інформацією Освіта24

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді