У Раді розповіли про фактори, які «гальмують» розвиток реформи НУШ

«Учителі підлаштовуються»: у Раді розповіли, чому «гальмує» реформа середньої освіти

Розвиток реформи НУШ

Демотивованість учня: ознаки та рекомендації

Реформа середньої освіти «гальмує», адже педагоги здебільшого обирають програми навчання, які максимально схожі на старі. Тому НУШ треба реанімувати.

Таку інформацію зазначив заступник очільника Освітнього комітету Ради Сергій Колебошин. 

За словами представника комітету освіти, у засновників ідеології НУШ були зовсім інші погляди на початку реалізації реформи. Сьогодні система підлаштовується під зовнішні параметри.

«Вчителі здебільшого обирають програми, які максимально схожі на старі. Вони підлаштовуються. Тут немає нічого поганого. Бо поки вони дочекаються підручника, поки зрозуміють. Вони думають: "Я потихеньку буду переходити. Може, в наступному класі оберу". Але це не те, що хотілося тим, хто закладав ідеологію НУШ на старті», – зауважив народний депутат.

На його думку, реанімація реформи на часі. Та потребує радикальних мір, в іншому разі реформа НУШ буде де-факто імітацією змін.

Зокрема заступник очільника Освітнього комітету акцентував, що в Україні діє академічна свобода, тож педагоги та школа можуть створювати власні навчальні програми, які відповідають стандарту. При цьому повинні не забути погодити їх у Службі якості освіти.

«Одиниці шкіл по країні користуються цією академічною свободою. На жаль. Здебільшого це роблять наукові ліцеї, традиційно сильні потужні освітні центри», – наголосив Сергій Колебошин.

За інформацією Українського радіо

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78517

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді