
🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання
Литва планує до кінця 2024 року побудувати шість підземних шкіл в Україні. Вони будуть розташовані у прифронтових регіонах нашої країни.
Таку інформацію зазначив очільник литовських програм Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс.
Уже розпочато роботу над великим проєктом у прифронтових регіонах України. Таким чином будуть створені безпечні для воєнного часу школи-укриття.
«Укриття ж у мирний час можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення — спортивні, розважальні тощо», — зауважив Артурас Жарновскіс.
Зокрема, йдеться про конкретні локації в шести регіонах. Це:
- Миколаївська;
- Одеська;
- Запорізька;
- Сумська;
- Чернігівська області.
Місце для шостого об’єкта ще не визначено. Найімовірніше, за словами Жарновскіса, це буде Харківська область.
«В названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. Це будівництво "з нуля", в місцях, де раніше укриттів, на жаль, не було. Безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть антирадіаційний захист», — акцентував представник Литви.
На його думку, такі школи з’являться в Україні вже цього року.
За матеріалами Укрінформ
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ