Експерт назвав мінімальну кількість першокласників, яка має з вересня наповнювати клас

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів
Наповнюваність класів початкової школи в Україні має обмежуватись 24 учнями. Відповідна норма набуде чинності 1 вересня 2024 року.
Таку інформацію зазначив експерт з питань освіти Центрального офісу реформ Сергій Дятленко.
Насамперед така норма вказана у Законі «Про повну загальну середню освіту». Її застосовуватимуть, зокрема, щодо набору до 1 класу.
Як зауважив освітній експерт, інші класи початкової школи не переформовуватимуть.
«Згадана норма добре лягає для населених пунктів зі значною кількістю майбутніх першокласників. Якщо раніше 86 першачків розділяли на 3 класи, то тепер це вже буде 4 класи. І це ОК», — акцентував Сергій Дятленко.
Проте, якщо в селі на сьогодні всього 26 першачків, то створювати 2 неспроможні класи складно.
«Серйозним обґрунтуванням є можлива міграція контингенту під час війни. Думаю, що ділити на 2 класи варто, якщо кількість учнів стабільно більша ніж 28», — наголосив освітній фахівець.
За інформацією Сергія Дятленка, експерта з питань освіти Центрального офісу реформ
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ