Кабмін ухвалив постанову: на підтримку учнів з ООП у 2024 році спрямують понад 304 мільйони гривень

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання
Нещодавно Кабінет Міністрів України схвалив постанову про надання у 2024 році субвенції місцевим бюджетам на підтримку вихованців, учнів і студентів з особливими освітніми потребами.
Таким чином з державного бюджету виділять понад 304 мільйони гривень, які розподілять між громадами у 2 етапи:
- у першому етапі — понад 203 мільйони гривень;
- у другому (вересень 2024 року) — понад 101 мільйон гривень (з урахуванням учнів з ООП, які розпочнуть навчання з нового року).
Ці кошти передбачені для підтримки учнів і студентів з ООП, які навчаються в інклюзивних групах та класах закладів дошкільної, загальної середньої й професійної (професійно-технічної) освіти станом на 1 січня 2024 року.
Зокрема, Уряд України вніс зміни до «Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з ООП». Згідно з нововведеннями:
- корекційно-розвиткові заняття, які проводили для дітей з ООП протягом останніх трьох місяців будуть оплачені та продовжені;
- громади матимуть можливість використовувати залишки коштів, що утворилися за останні кілька років.
За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, зміни до постанови також передбачають удосконалення механізму повернення невикористаних залишків субвенції з рахунків територіальних громад на рахунки обласних бюджетів.
Джерело: МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ