У МОН опублікували звіт щодо травматизму в закладах освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН оприлюднило звіт про стан травматизму учнів і вчителів під час освітнього процесу

Рівень травматизму в закладах освіти

Підтримка особистісного здоров'я: акценти

У 2023 році зафіксували:

  • 3 879 нещасних випадків серед учнів під час освітнього процесу (9 зі смертельними наслідками);
  • 395 нещасних випадків невиробничого травматизму учнів зі смертельними наслідками (ДТП, утоплення, навмисне самоушкодження тощо).

Такі дані зазначили в звіті Міністерства освіти і науки України «Про стан травматизму серед здобувачів освіти та працівників закладів освіти за 2023 рік».

Відповідно до документу МОН, на динаміку отримання травм учнями здебільшого вплинули зовнішні причини. Таким чином із переходом закладів освіти на дистанційний режим роботи через війну в країні кількість травм значно зменшилася. Проте з поверненням в офлайн у більшості регіонів за 2023 рік спостерігається значне збільшення нещасних випадків.

Найбільшу кількість нещасних випадків серед учнів у 2023 році зареєстрували в:

  • Житомирській області — 331 випадок;
  • Рівненській області — 313 випадки;
  • Вінницькій області — 277 випадків;
  • Закарпатській області — 271 випадок;
  • Черкаській області — 233 випадки.

Як повідомляють у відомстві, протягом 2019 — 2023 років 73% всіх травм у закладах освіти діти отримали під час перерв, занять із фізкультури та рухливих ігор.

Зокрема, у 2023 році сталося 139 нещасних випадків серед освітян. Із них 8 — зі смертельними наслідками, а 7 — із тяжкими (у тому числі з можливою інвалідністю).

Згідно з даними МОН, основна причина виробничого травматизму — людський фактор. Насамперед це недоліки й упущення в організації охорони праці з боку керівництва закладів освіти, а також нехтування освітянами особистою безпекою.

Окрім того, в освітньому відомстві наголосили, що застраховані особи, потерпілі внаслідок нещасного випадку на роботі, члени їх сімей, а також страхувальники мають звертатися з усіх питань до органів Пенсійного фонду України.

На думку фахівців МОН, покращення ситуації можливе в разі комплексного підходу до проблеми профілактики травматизму на всіх рівнях та має включати як внесення змін у законодавчі та нормативно-правові акти, так і переосмислення ставлення учнів та освітян до особистої безпеки.

Детальніше ознайомитися з матеріалами звіту можна в прикріпленому документі. 

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47198

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
111

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159365

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31534

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59526

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді