Варто залучати дітей із родин ВПО до навчання в місцевих школах

Необхідно залучити дітей із родин ВПО до навчання у школах тих регіонів, де вони мешкають — Оксен Лісовий

Навчання дітей із родин ВПО

Демотивованість учня: ознаки та рекомендації

Як повідомляють у Міністерстві освіти і науки, близько 121 тисяча школярів і школярок в Україні сьогодні навчається дистанційно, а не за місцем свого фактичного перебування. 

Йдеться про ситуації, коли, наприклад, родина з Херсонщини виїхала до Івано-Франківська, однак дитина не пішла в місцевий заклад освіти, а продовжує навчатися онлайн у рідній школі.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час конференції «Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів». 

За його словами, одними із важливих завдань МОН у 2024 році буде повернути школярів і школярок до «офлайну», а також залучити дітей із родин ВПО до навчання в закладах освіти регіонів, де вони наразі проживають. 

Як зауважив міністр, це стосується психосоціального розвитку дітей та їхньої інтеграції в суспільство, де вони перебувають. Що, зокрема, важливо для розвитку як самих учнів і учениць, так і для розвитку громад.

«Є побоювання, що ось ми зараз втратимо свої школи, своїх учителів у тих громадах, звідки діти виїхали… Повірте, коли безпекова ситуація зміниться, коли лінія фронту відсунеться або коли війна закінчиться нашою перемогою (сподіваємося, що це відбудеться якнайшвидше), ті регіони, які були зруйновані, почнуть дуже динамічно відновлюватися. Увесь світ інвестуватиме в них і відбудову їхньої інфраструктури кошти. Зокрема, там точно буде відновлена й освіта», — акцентував очільник освітнього відомства.

Окрім того, він наголосив, що в сьогоднішніх реаліях необхідно переглянути мережу закладів освіти, які працюють онлайн, і дати чесну відповідь на запитання:

  • чи це про якість освіти?
  • чи це в інтересах дітей?
  • чи це сприяє розвитку регіонів?

За інформацією НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12260

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72713

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді