Поради для ефективної підготовки до сертифікації вчителів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Поради від експертки щодо основних моментів, на які потрібно звернути увагу під час підготовки до сертифікації

Підготовки до сертифікації вчителів

Атестаційний лист: як оформити

Сертифікація — це прозорий і відкритий метод для освітян і освітянок підтвердити свої професійні знання й рівень сформованості ключових компетентностей. 

Зокрема, отримати сертифікацію може вчитель не лише із багаторічним досвідом роботи, а й вчитель-початківець, що дає змогу «розкрити» потенціал молодого фахівця, швидше піднятися сходинками кар’єрного зростання й отримати надбавку до заробітної плати.

Саме тому доцентка кафедри філологічних дисциплін і методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського й експертка з сертифікації Людмила Котикова зібрала рекомендації, на що потрібно звернути увагу під час підготовки до сертифікації й під час її проходження: 

  • Педагогам і педагогиням варто заздалегідь опрацювати нормативні документи й програму незалежного тестування фахових знань і вмінь зі свого предмета.
  • Обов’язково необхідно вивчити матеріали минулих сертифікацій й вимоги на сайті ДСЯО (рубрики «Учителю» й «Експерту»). Це дасть змогу наперед зрозуміти, на що звертають увагу експерти під час оцінювання.
  • Під час проведення уроку в межах сертифікації не варто експериментувати з новими методами й формами. У такому випадку як вчитель, так і учні можуть відчувати себе знервовано, невпевнено й некомфортно, а тому заняття може вийти не таким, як планувалося.
  • Репетирувати уроки з учнями й ученицями також не слід. Експерти — це вчителі з досвідом, тому вони точно зможуть відрізнити відпрацьовані заняття від звичайних, робочих.
  • Якщо процедуру проведення сертифікації порушили, про це слід говорити не в соцмережах, а на офіційному рівні.
  • Не варто порівнювати себе з іншими, боятися й нервувати Сертифікація — лише чергове випробування, перевірка себе для себе ж. А найважливіша оцінка роботи педагога — це насамперед думка учнів і учениць.
  • Вчителям, які «не набрали поріг» на одному з етапів сертифікації слід критично проаналізувати свою педагогічну діяльність і зробити висновки. Однак варто пам’ятати, що «не пройшов сертифікацію» — не означає, що ви поганий вчитель. Цей результат засвідчує лише те, що вам є що вдосконалювати.

«Учитель, який любить дітей, знає свій предмет і вміє навчати, однозначно буде сертифікований. … Ця інновація, безперечно, створює нові можливості для тих вчителів, які прагнуть до саморозвитку, постійного самовдосконалення та якісних перетворень у системі освіти», — наголосила експертка Людмила Котикова.

За матеріалами ДСЯО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168843

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71882

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8119

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35083

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді