Чи потрібно складати НМТ-2024 під час вступу на творчі спеціальності?

Чи обов’язково складати НМТ для вступу на творчі спеціальності: роз’яснення МОН

НМТ-2024 під час вступу на творчі спеціальності

Індивідуальний навчальний план: чи обов'язково складати

Майбутні абітурієнти й абітурієнтки, які планують у 2024 році вступати на творчі спеціальності, мають скласти як творчий конкурс (ТК), так і національний мультипредметний тест (НМТ).

Таку інформацію зазначили в Міністерстві освіти і науки. 

Як зауважили в освітньому відомстві, підтвердження знань, здобутих у закладах загальної середньої освіти, є обов’язковою умовою для вступу до ЗВО, яка свідчитиме про готовність вступника до вищої освіти.

Проте тоді результати НМТ матимуть менший вплив на конкурсний бал абітурієнта / абітурієнтки, ніж творчий конкурс. Таким чином:

  • результати ТК формуватимуть 60% вступного бала;
  • результати НМТ з української мови — 10%;
  • результати НМТ з математики — 10%;
  • результати НМТ з історії України — 10%;
  • результати НМТ з предмета на вибір — 10%.

Зокрема, в МОН акцентували, що проходження НМТ дасть змогу абітурієнтам і абітурієнткам подавати заяви не лише на мистецькі, але й на всі інші спеціальності, а також обирати місце навчання з урахуванням результатів конкурсного відбору.

Важливо, що обов’язкове складання тесту стосується лише закладів вищої освіти. Вступ до закладів фахової передвищої освіти на творчі спеціальності не вимагає результатів НМТ.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142303

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86428

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46965

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді