Учням Британії заборонили використовувати смартфони у школах

У Великій Британії учням заборонятимуть користуватися телефонами під час навчання

Використання смартфонів у школах

Формувальне оцінювання: способи та інструменти залучення учнів

У Великій Британії директори закладів освіти зможуть заборонити школярам і школяркам користуватися телефонами під час навчання. Заборона на телефони стосуватиметься і педагогів. Для вчителів винятком слугуватимуть лише ситуації, що стосуються роботи.

Відповідно до результатів ЮНЕСКО, надмірне використання телефонів повʼязане зі зниженням успішності в навчанні та негативно впливає на емоційну стабільність дітей. В організації закликали країни світу заборонити школярам користуватися смартфонами в закладах освіти.

Зокрема за інформацією Ofcom, 97% дітей до 12 років у Британії мають власний смартфон. Що, відповідно, може негативно впливати на якість їхнього навчання, а також несе низку загроз, з якими учні й учениці можуть зіштовхнутися в мережі.

Саме тому на думку освітян Британії, рішення уряду щодо заборони телефонів у школах буде корисним для учнів і учениць. Однак, влада країни передбачає, що такий крок може зустріти опір з боку батьків.

Зауважимо, що згідно з новими правилами, заклади освіти зможуть самостійно регулювати політику використання гаджетів. Так, адміністрація може зобов’язати школярів і школярок:

  • залишати телефони вдома;
  • здавати гаджети на вході до школи;
  • зберігати пристрої в окремих шафках.

Також учні зможуть залишати телефон при собі, але лише за умови, що пристрої будуть у беззвучному режимі.

Окрім того, рішенням уряду Великобританії встановлено, що вчителі тепер матимуть право обшукувати учнівські рюкзаки, а в разі порушення правил, застосовувати покарання, наприклад, конфісковувати телефони чи залишати учнів після уроків.

Якщо батькам необхідно буде терміново зв’язатися з дитиною, то вони зможуть це зробити через «офіс школи». 

Відповідно до інформації ЮНЕСКО, нині кожна четверта країна частково або повністю обмежила використання смартфонів у школах, зокрема, це Франція, Іспанія, Нідерланди, Китай.

За матеріалами Бабель

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12261

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді