Як будуть зараховувати оцінки українським учням, що перебувають за кордоном

Міністр освіти розповів, як зараховуватимуть оцінки українським учням-біженцям

Зарахування оцінок за кордоном

Експертиза цінності документів: як провести

Українським школярам, як виїхали з країни через війну, після повернення на Батьківщину зарахують результати навчання у їхніх школах. Таким чином зарахують усі універсальні предмети.

Таку інформацію зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. 

Зокрема він зауважив, що наразі українські школярі за кордоном можуть навчатися за так званим українознавчим компонентом.

Учні, що перебувають за кордоном, мають змогу до 6 годин на тиждень вивчати українську мову, історію та літературу, географію. З цих предметів їм виставлятимуть оцінки. Результати з інших предметів їм зарахують після повернення в Україну. 

«Методичні рекомендації щодо цього розроблені і поширені. Саме навчання запущене дистанційно в окремих школах», — акцентував очільник освітнього відомства.

За його словами, є проблема, що не в усіх країнах українці отримують цю інформацію. Тож Міносвіти почало комунікувати з міністерствами освіти інших країн щодо цього.

«Це посильне навантаження, і дублювати школу за кордоном в повному форматі українською школою дітям не треба», — наголосив Оксен Лісовий.

Окрім того, протягом останніх двох років батьки та учні мали різні сподівання щодо майбутнього, але в Україні їх дуже чекають. І поки діти навчаються за кордоном, це навчання має бути комфортним.

За матеріалами NV

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12261

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді