Залишки освітньої субвенції становлять більше 10 млрд грн

Місцеві бюджети мають на рахунках близько 10,2 млрд грн залишків освітньої субвенції

Залишки освітньої субвенції становлять більше 10 млрд грн

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

У місцевих бюджетах є більше 10 млрд грн залишків освітньої субвенції.

Таку інформацію повідомили в Державній казначейській службі України.

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 10,2 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції. Залишки накопичено у 1 457 місцевих бюджетах, із них у 24 обласних бюджетах ‒ 1,98 млрд грн.

Також 3,75 млрд грн накопичено у 379 бюджетах міських територіальних громад, 1,97 млрд грн ‒ у 431 бюджеті селищних територіальних громад та 2,10 млрд гривень ‒ у 622 бюджетах сільських територіальних громад.

Ще 411,1 млн грн накопичено у зведеному бюджеті м. Києва.

«У період, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовують на захист територіальної цілісності, недоторканності нашої країни, збереження життя і здоров’я її громадян, вважаємо, що залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України. Як бачимо, значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги», ‒ зазначив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Так, накопичені кошти можуть спрямувати на придбання шкільних автобусів, оснащення шкіл комп'ютерами та мультимедійним обладнанням, придбання підручників, оновлення матеріально-технічної бази шкіл, здійснення заходів із забезпечення пожежної безпеки, ремонт і придбання обладнання для шкільних їдалень, підключення закладів освіти до Інтернету.

Також залишки можуть спрямовуватися на будівництво та ремонт туалетних приміщень, заходи територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб, оплату інших заходів, облаштування бомбосховищ та інше.

Готуємо школу до нового навчального року

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32351

Яка структура 2024/2025 навчального року

Навчальний рік 2024–2025 стартує 2 вересня. Дізнайтеся, коли завершитися навчальний рік, яка його структура та на що звернути увагу в умовах війни
247951

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді