Вступники у виші отримають більше свободи у виборі дисциплін

Експертиза цінності документів: як провести
Під час цьогорічної вступної кампанії абітурієнти отримають більше свободи у виборі навчальних предметів. Зокрема, вступати можна буде на галузь, а вже згодом обирати спеціальність.
Такі зміни передбачені впровадженням індивідуальних освітніх траєкторій у закладах вищої освіти.
Як зауважив заступник міністра освіти і науки з питань вищої освіти Михайло Винницький, вступники у ЗВО зможуть обирати ті предмети, які їм цікаві. А спеціальність можна буде змінювати після 1 — 2 років навчання.
Окрім того, студенти зможуть самі обирати, скільки років триватиме навчання в закладі, зокрема на бакалавраті. Планується, що таке нововведення бути корисним для тих, хто здобуває освіту за контрактом. Так, студенти матимуть можливість самостійно регулювати свій термін навчання.
Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки — здобути ступінь за 6 років. Відповідні зміни набудуть чинності з нового навчального року.
За інформацією 24tv
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ