Шмигаль розповів про кількість укриттів та Службу освітньої безпеки у школах

Вимоги пожежної безпеки: чекліст
В України під час воєнного стану продовжують облаштовувати надійні укриття у закладах освіти. Як зазначили в уряді, стан сховищ перебуває під особливим контролем.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що нині укриття мають 88% шкіл. Відповідно 93% учнів і вчителів забезпечені сховищами.
За його словами, уряд ставить собі за мету забезпечити практично усі 100% закладів освіти України надійними сховищами. Зокрема, також метою є модернізація сховищ, які потребують оновлення.
«Для цього у держбюджеті закладено 2,5 мільярда гривень. Будемо контролювати їх ефективне використання місцевою владою», — акцентував очільник уряду.
Окрім того, він зазначив, що у школах України формують Службу освітньої безпеки. У закладах освіти перебуватимуть навчені офіцери поліції, які захищатимуть дітей від різноманітних загроз.
Наразі триває відбір 500 працівників. А вже навесні вони заступлять на службу.
«Це один із елементів комплексної Концепції безпеки закладів освіти», — наголосив Денис Шмигаль.
Зокрема прем’єр-міністр додав, що відповідна концепція передбачає організацію безпечного підвезення учнів, пожежну та техногенну безпеку, систему раннього попередження та евакуації, чіткий алгоритм дій у разі виникнення небезпечних ситуацій.
Джерело: Телеграм Дениса Шмигаля
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ